Yürekli İnsandır Bekir AltanPayas, Belediye Başkanı Bekir Altan’ın gayretleriyle büyüyor.
Hizmetin hiçbir ayağını, soğuk ve anlamsız kılmıyor.
Üzerine bir tutam eğlence, sosyal aktiviteler, şenlikler ekliyor.
Ramazan Şenlikleri de, bunlardan biri..
Tutarlı davranıyor.. Sonuç almasını biliyor..
Vatandaşın cebine yüklenmiyor..
Şimdi süreç işlerken.. Birileri tahrik ediyor!
‘13 şehit varken, nasıl oluyor da MHP’nin kalesi Payas’ta konser düzenlenebiliyor.’
Bitmedi..
Aynı kafa, Antakya’daki 23 Temmuz Festivali için de kafa yoruyor..
– Festival iptal olsun!
Kim bunlar?
Anlıyoruz ki, halk değil onlar, kendilerini herkesten daha vatansever zanneden bir takım kontrolsüz insanlar.
Oysa Ramazan Şenlikleri Payas’ta bir gelenektir. Beldede yayılan o kültür, sanki gizemli bir filmin son sahnesinden çıkıp önümüze seriliyordu.
Ne yapsın Bekir Altan? İptal mı etsin?
Terörizmin istediği de bu değil mi?
Hayatımızı karartmak.
Ne yapacağız? Konserler mi askıya alınacak?
Ramazan Şenlikleri mi kalkacak?
Hayır.. Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın yaklaşımını destekliyorum..
Başkan Bekir Altan’ı tanırım.. Memleketçi bir insandır.
Bırakın milliyetçi siyasi kimliğini, bir insan, bir aydın olarak düşünüyor, kafa patlatıyor, hayal kuruyor. İnanılmaz bir çaba harcıyor.
Peki niye bu tahrik?
Kanmayın bunlara.. Bu acı üzerinden siyaset yapanlara, tahrik yaratanlara inanmayın.
Bu coğrafyayı cehenneme çevirmek isteyenlere fırsat vermeyin..

BİR MUHTEŞEM RAMAZAN ŞENLİĞİ Kİ..
Payas demişken.. Biliyorsunuz ki, konser artı ramazan şenliklerinin ihalesi Star Grup’ta kalmıştı. Şeffaf bir ihale izlemiştik.
İhalenin güzel yanı şu..
Düşük maliyetle, heyecanlı ve coşkulu bir konser ve Ramazan şenliklerine tanıklık edeceğiz. Bu konuda Star Grup oldukça iddialı..
Star Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Aydın dünkü basın toplantısında, “Daha önce firmamız tarafından yapılan konser organizasyonlarında göstermiş olduğumuz başarıyı bu yıl Payas Ramazan Şenlikleri’nde göstererek, en güzel şekilde sonuçlandırmak istiyoruz. Payas halkına güzel bir Ramazan yaşatacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. Bu konuda en büyük teşekkürü Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a iletmek istiyorum.
Neticede çok büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyor..
Benzerini Ramazan’da, İskenderun’da görmek isteriz ama yanılmıyorsam, böyle bir hazırlık yok..
Yalnız, Payas Belediyesi geleneksel hale getirdiği Ramazan şenliklerinin dördüncüsünü hayata geçirerek bir rekora imza atmış bulunuyor..
Çünkü, konser kapsamında Muazzez Ersoy, Mustafa Ceceli, Gökhan Özen, Kubat, Oğuz Yılmaz, Gülben Ergen, Seda Sayan, Özcan Deniz ve Ferhat Göçer gibi dev sanatçılar var.. Ben daha Hatay’da böyle büyük bir organizasyona tanık olmadım.
Üstelik, konser ve ramazan şenlikleri yaklaşık 500 bin küsür liralık bir bütçeye sığdırıldı. İnanması zor ama gerçek bu..
İskenderun bile, iki sanatçı ve 5 günlük festival programına 395 bin lira gibi bir para harcamışken, 500 bin liraya 9 ünlü sanatçı ve Ramazan şenliklerini koca bir aya yaymak ‘hayal’ gibi geliyor bize.. Payas Belediyesi ve Star Grup bunu başardı..
Star Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Aydın ‘zararına’ da olsa, ‘şeffaf’ ihale kapsamında Payas’a hakettiği coşkuyu yaşatacak.
Yalnız bir husus daha var..
Geçmiş yıllarda bu örneklere bakıp, Süleyman Aydın’ın hissiyatına neden olan bir tepkiyi dile getirmek istiyorum. Aydın, ‘çantacılar’ diye tabir ettiği organizasyon şirketlerine göndermelerde bulunuyor.. Sebebi açık..
Bazı organizatörlerin, zararına bile olsa kazandıkları ihalelerden aldıkları sonuçlar içaçıcı değil.. Belediyeler, organizatörlerle ‘mahkemelik’ olabiliyor.
Ekstra ek bütçe talep edebiliyorlar. Niye?
Aydın, bu organizatörlere ‘çantacı’ sıfatıyla hitap ediyor.
İşin acemisi olan firmaların zaman zaman belediyelere yüksek meblağda bir maliyete neden olduklarını söylüyor.. Örnekler sunuyor, bazı belediyelerin ‘festival’ çalışmaları için ‘5 liralık iş 15 liraya mal oluyor’ diyerek ‘haksızlıklar’ yaşandığına vurgu yapıyor..
Star Grup’un endişesini anlıyorum. Haksız da sayılmaz..
Canlı ve ‘şeffaf’ örnek karşımızda duruyor..
Payas bunu başardı, emsal oldu..
Dilerim, bundan sonra çok sayıda ünlü sanatçıları ‘düşük’ bir maliyetle İskenderun’da ve Hatay’ın birçok şehrindeki ‘festivallerde’ görebileceğiz..
Şimdilik gözünüz Payas’ta olsun..
Büyük bir müzik ziyafeti sizleri bekliyor..
Ne dersiniz?

3 Yorumlar

  1. bekir altan kişiligiyle olsun yaptıgı etkinliklerle olsun çok iyi birisi düzenlenen 2 koserine gittim konusmalarını dinledim gerçekten çok etkileyici bi insan ayrıca çok da iyi birisi BEKİR ALTANI seviyoruz

  2. mustafa cecelinin hayranıyım konserede gittim ve şu bi gerçek ogün deli gibi çoştum ama daha bitmedi önümüzde daha bir çok konser var
    BEKİR ALTAN SAĞOLSUN

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − 2 =