Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 92. yıldönümü Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Belen’de de coşkuyla kutlandı. Yoğun katılımın olduğu törende ilk olarak Ata’nın huzuruna çelenk sunulurken, daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşımız hep bir ağızdan okundu. Çelenk sunma törenine Belen Kaymakamı Mehmet Öz, Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, İlçe Garnizon Komutanı Fahri Semiz, MHP Hatay Milletvekili adayı İsmail Hakkı Yücel, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Çelenk sunumunun ardından kutlamalar Belen Kaymakamlığı Spor Kompleksi’nde düzenlenen kutlama töreniyle devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Belen Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler ve gençlik nutukları okunurken, daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gençlik haftası münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.
Tören, öğrenciler gösterileri ile sona erdi.
Törenin ardından kısa bir açıklama yapan MHP Hatay Milletvekili adayı İsmail Hakkı Yücel, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın tüm gençlerimize kutlu olmasını diledi. MHP iktidarında gençlere yönelik bir takım çok önemli projeler gerçekleştireceklerinin altını çizen Yücel, gençlerin bu sayede geleceklerine daha da güvenle bakabileceğini kaydetti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here