Çok ses, çok yürek, çok iş daha fazla başarı demektir

Hatay Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Muzaffer Kıymacı:

“Çok ses, çok yürek, çok iş daha fazla başarı demektir”

Çok ses, çok yürek, çok iş daha fazla başarı demektirHatay Aile Hekimleri Derneği (HAHED) İskenderun’daki dernek binasında ilk basın toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Dr. Muzaffer Kıymacı “Hatay Aile Hekimleri Derneğimizin açılış törenine hoş geldiniz. Aile Hekimliği ülkemizde yeni, biraz zorlu ve sancılı bir süreç. Üstelik hepimiz yıllardır devlet memuru olarak çalışmaya, tüm sorun ve sıkıntılarımızın devlet tarafından çözülmesine alışmışken, birden yarı özel çalışmak ve sorunlarımızın büyük kısmını kendi başımıza çözmek durumunda kaldık. Bu ani değişikliğe ayak uydururken de bir hayli zorluk çektiğimizi hepimiz biliyoruz. İşte tam bu noktada ki amacımız Hatay Aile Hekimleri Derneğimizin bizleri aynı çatıda toplayıp sorunlarımızı hep birlikte çözebileceğimiz bir kurum olarak var olması. Dileğimiz tüm aile hekimlerimizin en kısa sürede bu çatı altında toplanması ve derneğimizin çok daha güçlü olmasıdır. Çok ses, çok yürek, çok iş daha fazla başarı demektir” şeklinde konuştu.
HAHED Başkanı Dr. Muzaffer Kıymacı sözlerinin devamında ise özetle, “Bizler Hatay Aile Hekimleri olarak derneğimizin ilk kuruluşunu Ağustos 2010 itibarıyla güçlükle de olsa gerçekleştirmenin bu konuda öncülük etmenin biraz iddialı ve cesur bir adım olduğunu biliyoruz ama biz kendi adımıza bunu başardığımız için çok mutluyuz. Amacımız tüm Hatay Aile Hekimlerini bu dernek çatısı altında birleştirmektir. Merkez İlçe Antakya ile diğer ilçelerde şube ve temsilcilikler oluşturulması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızın ve sağlık sistemimizin aile hekimliği kuruluş ve devam sürecini daha az sıkıntılı ve sorunsuz bir şekilde sürdürülebilmesi için gerekli her türlü çabayı göstermek için kurduğumuz Hatay Aile Hekimleri Derneğimizin kuruluşu hepimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.