Engelliler herkes gibi eşit haklara sahiptir

Engelliler herkes gibi eşit haklara sahiptir3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek, yazılı bir açıklamada bulundu. Engellilerin olağanüstü çabalarıyla engelleri birer birer kaldırdıklarını belirten Belediye Başkanı Civelek, “Engelli kardeşlerimizin her türlü maddi ve manevi engellere rağmen, yaşama sevinci ve azminden çok büyük dersler çıkarılabilir. Özellikle bilgi ve teknolojideki ilerlemeyle birlikte bu yaşama azmi ve kararlılığı, onların birçok mesleği eksiksiz ve başarıyla sürdürebilmelerine olanak veriyor. Üniversite eğitimindeki başarıları dikkat çekiyor. Engelli kardeşlerimiz kendi çabalarıyla engelleri bir bir kaldırıyorlar. Sosyal, kültürel ve iş yaşamında engelli kardeşlerimize karşı olan görevlerimiz ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bunları bir bir yerine getirmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Unutulmamalıdır, engelli kardeşimiz herkes gibi eşit haklara sahip bir yurttaştır. 
Her alanda yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Yalnız özel günlerde değil, her zaman, sevgi, dostluk ve dayanışma içinde, onlarla yaşamın zorluklarını ve güzelliklerini paylaşmalıyız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü sosyal sorumluluklarımızın ve görevlerimizin bilinciyle kutlarım” dedi.

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.