Bekleye bekleye sezonu kapatacağız

5
123

Yeni İskenderunspor nihayet 8 yıl aradan sonra 3. lige çıktı ama hala üzerimizdeki ölü toprağı kalkmış değil. Neden böyle oluyor bir anlam veremiyorum. Benim gibi birçok taraftarda veremiyor. Birçok takım transfer görüşmelerini yaptı. Futbolculara imza bile attırdı. Biz hale kongrenin derdine düşmüş bekleye duralım.
Yeni İskenderunspor Başkanı Sedat Uysal koşuşturup duruyor kendi başına. Başkan Uysal, takıma sahip çıkacak paralı yöneticiler arıyor. Olması gerekenleri yapıyor. Yapmış olduğu davranış çok doğru. Parasız futbol asla olmaz. Futbolsuz da kentin tanıtımı olmaz. Diğer yöneticilerde takım için bir şeylerin peşindeler elbet. Ama zaman geçiyor. Kentimizin üzerindeki ölü toprağı ne zaman kalkacak bilmiyorum. Herkes kendi düşüncesiyle kalıyor, yorum yapmıyor. Bari ben yönetimin sesi olayım.
Takımın İskenderun’da bulunan iş dünyasının desteğine ihtiyacı var. İskenderunspor yönetiminde yer almak isteyen iş adamlarının ilgisi bekleniyor. Ya da parası olan, kendine güvenen, ‘ben Yeni İskenderunspor’un yönetiminde yer almak istiyorum’ diyenlere duyurulur.
Ama bakıyorum da bu takımla şu anda kimse ilgilenmiyor. Çünkü 3. ligde yani alt ligde diye düşünenler olabilir. Ama bu ligi yükseltecek olan yine İskenderun’da bulunan ve parası olan kişilerdir. İstanbul’da bulunan iş adamlarına da sesleniyorum. Bildiğim birkaç kişi var. Üç büyük takımın localarına yüz bin dolarlar ödeyerek bir sezonluğuna bu locayı kiralıyorlar. Ömürlerini İskenderun’da geçiren ve buradan yükselerek büyüyen kişilerin İskenderun’un ismini taşıyan takımına neden sahip çıkmıyorlar, yönetimiyle neden görüşmüyorlar bilinmiyor. Acaba İstanbul’da locaya para verenler yarısını da Yeni İskenderunspor’a verseler çok mu olur?
Şöyle düşünüyorum, yıllardır bana anlatırlar. İskenderun Beş Temmuz Stadı’ndan kimler geldi kimler geçti. Ne takımların burada canı yandı..
Hep imrenerek dinlerdim.
Ve efsane geri geldi..
Sloganlarının altında şehre giren bu takım şimdi kendisine sahip çıkacak efsaneleri bekliyor.

5 YORUMLAR

  1. Ben İskenderunspora gerçekten yardım edecek bir yer biliyorum oda İskenderun Belediyesi Bu sen festifal yapılmadı zaten oraya verecekleri parayı hatta vermedikleri paraları İskenderunspora vermeleri gerkiyor..İskenderunspor yanlız kalmasın die önce belediya yanında olacak.çünkü bu bu ülkede böyle.futbolu takip edenler bilir tüm anadolu külüplerinin en büyük destekçisi belediyelerdir bir yerden oraya para aktarılabiliyor.

  2. cuma bey istanbulda yaşıyorum ama devamlı memleketime geliyorum.yıllardır iskenderun spor seyrettim hep kahroldum halamı bu kentin sayı adamları takıma sahip çıkmıyor buna bir anlam veremiyorum.ve çok üzülüyorum..inşallah bu takım küme düşmez tekrar

  3. cuma bey yazmış olduğunuz yazıları dikkatle takip ediyorum.ama içim kan ağlıyor.bu kentin sahibi hiç bir zaman olmadı.bundan sonra olurmu bilmem kentte yetkililer bu kadar duyarsızmı işlerinemi gelmiyor bir türlü anlam veremiyorum.

  4. cuma bey yazmış olduğunuz yazılar öyle oturaklı ki öyle doğru teşiş ki herkesi kapsıyor.inşallah birileri bu konulara duyarlı olur. diyarbakırdan Behçet.

  5. Ben sana olacağı söyleyeyim Sn. Cuma KESEROĞLU, transfer dönemi bitecek, yapılabilecek bişey kalmayacak, işte ozaman kahraman ! futbol severler ortaya çıkacak.. Neden mi hepsi hikaye hepsi dalavere.. Bu memlekette adam gibi adam diyebileceğimiz birkaç iş adamı var, onlarda futbola duyarsız.. Ne yapalım kaderimizde var, yapacak bişey yok bence..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + 18 =