ÖĞRENCİLER UYGULAMALI EĞİTİMDE

ÖĞRENCİLER UYGULAMALI EĞİTİMDE

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri Cessna 172 tipi uçak üzerinde uygulamalı eğitimler yapıyor.
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri Cessna 172 tipi uçak üzerinde uygulamalı eğitimler yapıyor. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uçak Bakım ve Onarım ve Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü öğrencileri, İSTE merkez yerleşkesinde bulunan Cessna 172 tipi uçak üzerinde bakım uygulamaları eğitimi alıyor. Pratik ve teorik eğitimin eş zamanlı olarak verilmesi sayesinde öğrencilere gerçek zamanlı çalışma koşulları sunulmuş oluyor.
Her fırsatta öğrencileri ile bir araya gelen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 21 Aralık Çarşamba günü uygulamalı eğitim esnasında Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilerle bir araya gelmenin çalışma enerjisini arttırdığını belirten Rektör Depci “Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemize gerekli ilk laboratuvarımızı geçtiğimiz aylarda kurduk. Hangarımızın yapımı ise devam ediyor. Hangar tamamlandığında tüm uçağı oraya taşıyacağız. Ayrıca bu tip bir uçağı yapabilecek yedek parçamızı da kurduğumuz laboratuvarımıza yerleştirdik. Tüm bölüm ve programlarda öğrencilerimizin teorik ve uygulamalı eğitimlerini dengeli biçimde devam ettiriyor ve nitelikli mezunlar veriyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki İçerikBELEN GAZİ ABDURRAHMAN PAŞA İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ, KARTPOSTALLARI SEVDİKLERİNE GÖNDEREREK NOSTALJİK KÜLTÜRÜ CANLANDIRDI
Sonraki İçerikLÜTFÜ SAVAŞ: ÜLKEMİN VE ŞEHRİMİN İDEALLERİ BENİM İÇİN HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.