BÜYÜKŞEHİR ZABITASI DİLENCELERE GÖZ AÇTIRMIYOR

BÜYÜKŞEHİR ZABITASI DİLENCELERE GÖZ AÇTIRMIYOR BÜYÜKŞEHİR ZABITASI DİLENCELERE GÖZ AÇTIRMIYORHatay Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipler, dilencilere yönelik yaptığı denetimlerine il genelinde devam ediyor.
Özellikle ilçe merkezlerinde trafik ışıklarında vatandaşlara duygu sömürüsünde bulunarak haksız kazanç elde eden veya çeşitli ürünler satmak bahanesiyle sürücülerden para isteyen şahıslara yönelik gerçekleştirilen denetimlerde ilgililere Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesine istinaden cezai işlem uygulanıyor.
Trafik akışını tehlikeye sokacak şekilde araç aralarında dolaşarak dilenen şahısların engellenmesi amacıyla resmi ekiplerin yanı sıra oluşturulan sivil ekiplerde aralıksız kontrol gerçekleştiriyor.
Konu ile ilgili açıklama da bulunan HBB Zabıta Dairesi Başkanı Alper Kılıçoğlu, vatandaşların dilenciliği meslek haline getirmiş şahıslara herhangi bir yardımda bulunmaması çağrısında bulundu. Denetimlerde rastlanan ve gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu düşünülen bireylere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile gerçekleştirilen koordineli çalışma ile gelir tespitinden sonra yardımda bulunulduğunu aktaran Kılıçoğlu dilenciliğin emeksiz, kolay yoldan para kazanmayı teşvik etmesi ve toplumsal onuru yok etmesi nedeniyle mücadele edilmesi gereken bir durum olduğunu bildirdi.
Vatandaşlar, kendilerini rahatsız eden veya trafik akışını tehlikeye sokacak şekilde dilenen şahısların tespiti durumunda 153 Alo Zabıta ve 0535 108 34 46 numaralı Zabıta WhatsApp İhbar Hattından ekiplere bildirebilecek.

Önceki İçerikSağlık-Sen İskenderun Temsilcisi Ferdi Kızıltaş ve Yönetiminden Diş Hekimleri Gününde Anlamlı Ziyaret
Sonraki İçerikBelen Belediye Başkanı İbrahim Gül; Atıl Belediye Arazilerine Hayat Veriyor…
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.