BAKAN ÖZER, PAYAS SOKULLU MEHMET PAŞA KÜLLİYESİ’NE HAYRAN KALDI

BAKAN ÖZER, PAYAS SOKULLU MEHMET PAŞA KÜLLİYESİ’NE HAYRAN KALDI BAKAN ÖZER, PAYAS SOKULLU MEHMET PAŞA KÜLLİYESİ’NE HAYRAN KALDI BAKAN ÖZER, PAYAS SOKULLU MEHMET PAŞA KÜLLİYESİ’NE HAYRAN KALDI BAKAN ÖZER, PAYAS SOKULLU MEHMET PAŞA KÜLLİYESİ’NE HAYRAN KALDI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi ziyaretler kapsamında Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’ni de ziyaret etti.

Belediye Başkanı Bekir Altan tarafından karşılanan Bakan Özer, külliyeye hayran kaldı. Başkan Bekir Altan’dan tarihi külliye hakkında bilgi alan Bakan Özer, Payas’ın tarihi güzellikleri yanında, belediyenin başarılı çalışmalarını da takdir ettiğini vurguladı.

“Bekir Altan Başkanımızın tarihi dokunuşları, şehre ayrı bir güzellik katmış” diyen Bakan Özer, Türkiye’de güçlendirme çalışmalarını yılsonuna kadar tamamlanacağını belirterek; “Hatay’ın eğitimde gelmiş olduğu noktadan mutluluk duydum. Toplantıya başlamadan önce Milli Eğitim Bakanlığımızın 2022 yılı yatırım programındaki bütçesi 619 milyon TL’ydi. Bu miktarı 1.5 milyar liraya çıkardık. Türkiye’de eğitim sisteminde 19 milyon öğrencimiz var ve en güvenli ortamların eğitim ortamı olması gerekiyor. Hatay’a kazandırdık. Okulların büyük onarım ihtiyaçları için 100 milyon liralık bütçe ilave ettik” dedi.

Bakan Özer, Payas Belediyesi tarafından külliye içine konuşlandırılan kütüphaneyi gezdi, öğrencilerle bir araya geldi.

Önceki İçerikAKCİĞER KANSERİNDE ERKEN TEŞHİS BAŞARI ORANINI ARTTIRIYOR
Sonraki İçerikHatay ÖZAK-DER Yönetimi Vali Yardımcısı Kaya’yı Ziyaret Etti
Avatar photo
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.