PATLAMANIN FAİLİ KADIN TERÖRİST YAKALANDI

PATLAMANIN FAİLİ KADIN TERÖRİST YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ne bombayı bırakan kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün ekipleri tarafından gözaltına alındı” dedi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü) ve İstihbarat Şube birimleri saatler süren çalışmaların ardından kadının kullandığı araçları ve gittiği adresi tespit etti. Belirlenen adrese özel hareket polisi ve TEM operasyon timi eşliğinde girildi. TEM polisi şüpheli kadını kıskıvrak yakalamayı başardı. Ayrıca kadına yardım ve yataklık edenler de gözaltına alındı. Aramalarda ise 1 tabanca, çok sayıda mermi, bir miktar döviz, altın ve Türk lirası bulundu. Adreste, bomba bulma eğitimli dedektör köpek de kullanıldı. Gözaltına alınan kadın terörist ve diğer şüpheliler İstanbul Emniyetine getirildi. Suriye uyruklu Ahlam Albashır’ın yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin-İdlib üzerinden Türkiye’ye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını söylediği öğrenildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ AÇIKLANDI

Süleyman Soylu, patlama nedeniyle 1984 İstanbul doğumlu Arzu Özsoy ve 2007 Ereğli doğumlu kızı Yağmur Uçar, 1988 Palu doğumlu Yusuf Meydan, 2013 Seyhan doğumlu Ecrin Meydan, 1982 Gümüşhane doğumlu Adem Topkara ile 1995 Rize doğumlu eşi Mukaddes Elif Topkara’nın hayatını kaybettiğini bildirdi. 3 aileden 2’şer kayıp yaşanan saldırıda 81 yaralının olduğu ve 50 kişinin taburcu edildiği bilgisini paylaşan Soylu, “Bunların bir bölümü kulak çınlamasıyla tedbiren hastanede tuttuğumuz kardeşlerimizdi. Doktorlarımız gidebilirler dedikten sonra hepsi evlerine intikal ettiler. 5 yaralımız şu anda yoğun bakımda. 2 yaralımızın durumu da ağır. Yine diğerleri tedbiren hastanede tutuluyorlar. Onlara da Cenabı Allah’tan şifa diliyorum.” dedi.

Önceki İçerikPSİKOLOG EZGİ YAYLA KLİNİĞİNİ AÇTI
Sonraki İçerikAltında Fed baskısı
Avatar photo
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.