DAHA YEŞİL BİR İSKENDERUN İÇİN!

DAHA YEŞİL BİR İSKENDERUN İÇİN! DAHA YEŞİL BİR İSKENDERUN İÇİN! DAHA YEŞİL BİR İSKENDERUN İÇİN! DAHA YEŞİL BİR İSKENDERUN İÇİN! DAHA YEŞİL BİR İSKENDERUN İÇİN!

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nün bu yılki teması ‘Türkiye Yüzyılına Nefes’ olarak belirlendi.
“Türkiye Yüzyılı’na Nefes” kampanyası kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Kampüsü’nde fidanlar toprakla buluşturuldu.

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiyürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İSTE Rektörü Prof.Dr. Tolga Depci, AK Parti ilçe başkanı Av. Abdülkerim Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İlçe Müftüsü Osman Şekerci, Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşlarının katıldığı etkinlikte herkes doğaya nefes vermek için odaklandı.

‘HATAY’A NEFES OLACAĞIZ’
AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel konuşmasında, “Birazdan sadece burada değil, tüm şehirlerde eş zamanlı olarak beraber dikeceğimiz fidanlarla, inşallah geleceğe can verecek, dünyaya nefes olacağız. Böylece ormanlar bizim hem süsümüz, hem de gücümüz olmaya devam edecektir” dedi.

İSKENDERUN’DAN TÜRKİYE YÜZYILINA NEFES
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise, “Sağlıklı bir toplumun, sağlıklı bir çevre oluşturmaktan geçtiği idrakiyle geleceğimizin teminatı evlatlarımıza zümrüt yeşili bir Türkiye bırakmak için gece gündüz durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Bu anlayışla; görevimiz ve ömrümüz boyunca bize hizmet eden doğaya, biz de hürmet göstermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri, binlerce fidanı toprakla buluşturdu. Toprakla buluşan fidanlara can suyu verildi.

Önceki İçerikDeniz Çağdaş Musiki Cemiyetinden İTSO’ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Sonraki İçerikAk Fil Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer’den İTSO’ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Avatar photo
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.