Sarıgül İskenderun’da!

Sarıgül İskenderun’da! Sarıgül İskenderun’da! Sarıgül İskenderun’da! Sarıgül İskenderun’da! Sarıgül İskenderun’da!

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ Genel Başkanı Mustafa Sarıgül İskenderun’da basın mensupları ve gençlerle biraraya geldi.TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ Genel Başkanı Mustafa Sarıgül İskenderun’da basın mensupları ve gençlerle biraraya geldi. Siyasetten, spora, ekonomiden, sosyal medyaya kadar bir çok konu hakkında açıklamalarda bulunan Sarıgül, İskenderun’un hak ettiği değeri görmediğini bunun mutlaka üstüne gidilerek, İskenderun’un Türkiye’de 82. İl statütüsü kazanması gerektiğini ifade etti.
Sarıgül konuşmasında; “Türkiye’nin 82.ili İskenderundur. Bu memleket bir çok ilden daha büyük ve daha yüksek ekonomilere sahip bir ilçedir. İskenderun’un yıllardır özlemini çektiği il olma konusu bizim iktidarımız döneminde ilan edilecektir.” Dedi.
Sorulan bir soru üzerine engelli ailelerinin yaşadıkları sıkıntılar üzerine de açıklamalarda bulunan Sarıgül özellikle engelli anneleri için çok önemli bir noktaya değindi.
Sarıgül;”Engelli bireylerimizi anlamalıyız. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak için elimizden ne geliyorsa yardım etmeliyiz. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın annelerinin yaşadığı sıkıntı olan çalışamama ve emekli olamama durumunu ivedilikle çözüme kavusturmalıyız. Şöyle ki engelli birey annesi bütün hayatını evladına adadığı için çalışıp sigorta primi yatıramıyor dolayısıyla emekli olma durumu ortadan kalkıyor. Bizim tüm konularda olduğu gibi bu konuda da hazırladığımız raporumuz çalışmalarımız var. Biz bu ülkede engelli bireylerimize özel bakanlık kurarak bu ve bunun gibi yaşanan konuların hepsini çözerek, engelli ailelerinin nefes almasını ve engelli bireylerimizin toplum içindeki yaşama alanlarını daha da arttıracağız.”dedi.
Toplantı sonrası gençlerle pasta kesen Sarıgül, gençler arasında kura çekerek 2 genci İstanbul’da ağırlayacağını ve bu gençlerle birlikte Galatasaray futbol takımının maçını stadda izleyeceğini söyledi.

Önceki İçerikBelen Kaymakamlığını Temsilen Erasmus+ Projesi Kapsamında Romanya’ya Giden 5 Gencimiz Dönüş Yaptı
Sonraki İçerikANIL OTOMOTİV, SUZUKİ VE MG’NİN YENİ MARKALARINI TANITTI
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.