GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Uygun; İş Dünyası Sanayi Devrimine Hazır!

GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Uygun; İş Dünyası Sanayi Devrimine Hazır! GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Uygun; İş Dünyası Sanayi Devrimine Hazır!
Türkiye’nin kendi üreteceği %100 yerli otomobile sahip olmalı talimatıyla başlatılan çalışmalar içerisinde firmalar start aldı.
İhracatçıların sanayicilerin yeni rekabet ortamı ile baş edebilmesi için yenilikçi olması gerekiyor, bu kapsamda 2023 vizyonunda dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmayı hedefleyen ülkemiz yeni ufuklara ilerlerken GÜÇSİAD, Türkiye için üreten, çalışan ve ekonomiye katma değer sağlayan iş adamlarının sesi olarak çalışmalarına devam ediyor.
Yenilikçiliğe dönük ekonomi politikaları olmadan uluslararası rekabette avantaj sağlamanın mümkün olmadığını belirten GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun, “KOBİ’lerimizin teknoloji ve altyapı olanaklarını artırarak üretim yapılarını yeniden dizayn etmeleri gerekiyor. Kesinlikle yerli otomobil yedek parçalarının Hatay’da üretilmesi Özellikle sanayimizin bu bölgede hareket getireceği istihdamda büyük katkı sağlayacağıdır” dedi.
‘Hedeflerimiz İçin Üretim ve Ticaret Trendini Şekillendirmeliyiz’
Gelişmekte olan ülkeler için fırsatlar sunan Endüstri 4.0 sistemi ile ilgili açıklama yapan GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun, “Artık gecemizi gündüzümüze katıp daha fazla çalışma vakti. Bunu yaparken web teknolojileri, otonom üretim sistemleri ve uluslararası ticaretteki dönüşümleri yakından takip ederek hızlı tepkiler vermeliyiz. 2023 yılı hedeflerimiz için hem devletimizin hem de biz iş dünyasının geleceğin üretim ve ticaret trendini şekillendirmekten başka çaresi bulunmamaktadır. Sanayi’de verimliliği arttıran ve üretim maliyetlerini düşüren Endüstri 4.0 sistemi başarıyla hayata geçirildiği takdirde Türkiye orta gelir tuzağından kurtulacak ve gelişmiş ülkeler arasına girecektir” diye konuştu.

Önceki İçerikİSKENDERUN CEMEVİ YAPIMINA BAŞLANDI
Sonraki İçerikİSKENDERUN İÇİN TÜM DİNAMİKLERLE, STK’LARLA, HEP BİRLİKTE GAYRET EDECEĞİZ
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.