Engelleri Kaldıran YKS Sonucu !

Kaymakam Olmak İsteyen Engelli Genç SBF Kazandı …
Bu Gurur Arsuz’un …

Engelleri Kaldıran YKS Sonucu ! Engelleri Kaldıran YKS Sonucu !Engelleri Kaldıran YKS Sonucu !Metin Serhat Şişko 3 yıldır öğrenme güçlüğü nedeniyle Arsuz Gökmeydan Özel Rehabilitasyon Merkezi’nde ikiz kardeşiyle birlikte eğitim alıyordu.
Üniversite sınavına çalışırken kaymakam olmak istediğini belirten Metin Serhat Şişko, öğretmenleri ve annesinin büyük desteğiyle sınavlara hazırlandı.
Azim ve kararlılıkla YKS’ye hazırlanan 20 yaşındaki Öğrenme Güçlüğü eğitimi alan Metin Serhat, öğretmenlerinin ısrarlı desteğiyle, kaymakam olmak hayaliyle çok çalıştı ve 2022 YKS’de Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Fakültesi’ni kazandı.
Arsuz Gökmeydan Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Tuğba Kara ve öğretim kadrosuna, arkadaşlarına ve ailesine üniversiteli olmanın mutluluğunu yaşatan Metin Serhat, aynı zamanda Arsuz Kaymakamı olmak gibi bir hayalini gerçekleştirmek için en büyük engellerden birini daha aşmış oldu.
Metin Serhat Şişko’nun en büyük hayalini gerçekleştirmesi ve bir gün Arsuz Kaymakamı olması için sarfettiği çabayı destekleyen Gökmeydan Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Tuğba Kara, “zaten çok azimliydi. Bir gün Arsuz Kaymakamı olmak istediğini söylüyordu. Arsuz Kaymakamlığı Hükümet Konağı’nın önünden her geçtiğinde bir gün ben de burada kaymakam olacağım diyordu. Biz de destekledik. Her zaman yanında olduk. Bu başarı hepimizin gururu oldu. Yürekten tebrik ediyor, üniversite yaşamı boyunca da bu desteği sürdürmeye devam edeceğimizin sözünü veriyoruz” dedi.

Önceki İçerikArsuz’un cesur yüreği ‘Kamil Bülent Keskin’
Sonraki İçerikHATSU HEYETİ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.