UZUN YILLAR ÖNCE EĞİTİM YUVASI OLARAK TEMELİ ATILDI.. UNUTULMUŞ BİNA ATIL DURUMDA BEKLİYOR.. İNŞAATI TAMAMLANIP EĞİTİME KAZANDIRILABİLİR…

 

UZUN YILLAR ÖNCE EĞİTİM YUVASI OLARAK TEMELİ ATILDI.. UNUTULMUŞ BİNA ATIL DURUMDA BEKLİYOR.. İNŞAATI TAMAMLANIP EĞİTİME KAZANDIRILABİLİR… UZUN YILLAR ÖNCE EĞİTİM YUVASI OLARAK TEMELİ ATILDI.. UNUTULMUŞ BİNA ATIL DURUMDA BEKLİYOR.. İNŞAATI TAMAMLANIP EĞİTİME KAZANDIRILABİLİR… UZUN YILLAR ÖNCE EĞİTİM YUVASI OLARAK TEMELİ ATILDI.. UNUTULMUŞ BİNA ATIL DURUMDA BEKLİYOR.. İNŞAATI TAMAMLANIP EĞİTİME KAZANDIRILABİLİR…Eğitim her zaman birinci önceliğimiz. Temeli uzun yıllar önce atılan ama tamamlanmayan eğitim yuvasının atıl durumda beklemesi tepkilere neden oluyor. İskenderun Gümüş Otomotiv karşısında, İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu alt bölümünde, eski Nurol şantiyesi bitişiğinde uzun yıllar önce temeli atılan eğitim yuvasının tamamlanarak eğitime kazandırılması gerektiğini söyleyen çevre sakinleri, atıl durumdaki binanın bu haliyle hiç kimseye bir faydasının olmadığına vurgu yaptılar. Mahalle sakinlerinden edinilen bilgilere ve iddialara göre yıllar önce burası İskenderun Uygulamalı Turizm ve Meslek Lisesi olarak temeli atılmış, kaba inşaatı tamamlanmış, istinat duvarı bile yapılmış, sonra da inşaat bu haliyle bırakılmış. İskenderun ve Belen adına binanın onarım çalışmalarıyla tamamlanıp güzel bir eğitim yuvası olarak bölgeye kazandırılması gerektiğini söyleyen mahalle sakinleri, okulun altyapısının hazır olduğunu belirttiler.
En iyi yatırım, çocuklarımızın geleceğine yapılan yatırımdır. Geleceğe yatırım için, eğitimde iyi noktalara erişmek için bu tür halihazırdaki kaynakların değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen mahalle sakinleri, binanın modernize edilerek ve altyapısının güçlendilerek eğitime açılmasının bölgemize fayda sağlayacağına dikkat çektiler.

Önceki İçerikMustafa Mert’in ‘Ela’ Bebek Sevinci
Sonraki İçerikTürkiye Değişim Partisi İskenderun ilçe teşkilat seçimi yapıldı
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.