SERİNLEMEK İÇİN BARAJA GİREN İKİ KARDEŞTEN BİRİ YAŞAMINI KAYBETTİ

Hatay’ın Samandağ ilçesinde Karaçay Barajı’na giren iki kardeşten biri hayatını kaybetti.
Olay 29 Mayıs Pazar günü akşam saatlerinde gerçekleşti. 12 ve 14 yaşlarındaki Berat ve Arda Tanır kardeşler, serinlemek için Büyük Karaçay Barajı’na girdi.
Çocukların boğulduğunu fark eden köylüler duruma müdahale etti. Köy halkının hızlı müdahalesiyle kurtarılan Berat Tanır, sudan çıkartılarak Samandağ Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
İhbar üzerine olay yerine intikal eden Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Su Altı ve Su Üstü Arama Kurtarma Ekibi(HİSAK) arama kurtarma çalışmalarına başladı.
HBB ekipleri, jandarma, dalgıç polis ve AFAD ekipleri ile birlikte yaptığı arama kurtarma çalışmaları sonucunda Arda Tanır’ın cansız bedenine ulaştı. Savcının nezaretinde sudan çıkarılan çocuk sağlık ekiplerine teslim edildi.

SERİNLEMEK İÇİN BARAJA GİREN İKİ KARDEŞTEN BİRİ YAŞAMINI KAYBETTİ SERİNLEMEK İÇİN BARAJA GİREN İKİ KARDEŞTEN BİRİ YAŞAMINI KAYBETTİ SERİNLEMEK İÇİN BARAJA GİREN İKİ KARDEŞTEN BİRİ YAŞAMINI KAYBETTİ

Önceki İçerikTOSYALI’YA TARİH ZİYARETİ
Sonraki İçerikİskenderunspor Maçlarını Sarısekide Oynayacak
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.