MİLLET İTTİFAKI BELEDİYELERİNDEN HATAY’A DESTEK

Millet İttifakına mensup CHP’li belediyelerden, Hatay’ın tanıtımına destek isteyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a tam destek geldi.
Sosyal hizmetlerden ekonomi politikalarına kadar her konuda ortak akıl ve bilinçle hareket eden CHP’li büyükşehir ve il-ilçe belediyelerinin son dayanışması EXPO 2021 Hatay oldu.
İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Adana, Mersin, Aydın, Muğla ve Tekirdağ büyükşehirleri ile Bolu, Kırşehir, Çanakkale, Kırklareli gibi belediye başkanlarına mektup yazan Savaş, Hatay’ın tarih, kültür, turizm, ticaret ve gastronomi tanıtımını tek çatı altında toplayan EXPO 2021 kapsamında destek istedi.
Savaş, belediye başkanlarına yazdığı mektubunda “Hatay’ın değerlerini, tarihi, kültürel çeşitliliği, tarımsal üretim ve inovasyon gücünü dünyaya tanıtmak ve var olan algıyı yükseltmek amacıyla düzenleyeceğimiz EXPO 2021 HATAY, 1 Nisan 2022-30 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Dünyadan ve Türkiye’den kentlerin ve organizasyonların katılacağı bu etkinliğin küresel çapta tanıtımı yapılmakla birlikte ulusal çapta tanıtım çalışmaları kapsamında desteklerinizi beklemekteyiz” ifadelerine yer verdi.
Savaş’ın çağrısı üzerine CHP’li belediyeler, 1 Nisan’da kapılarını tüm dünyaya açmak için gün sayan EXPO’21 Hatay’ın tanıtımı için harekete geçti.
Ankara’dan Çanakkale’ye İstanbul’dan Bolu’ya tüm CHP’li belediyeler, dev organizasyonun afiş, billboard ve kısa filmlerini şehirlerin işlek noktalarında paylaşarak HBB’ye destek verdi.
Hatay’ın ve bölgenin tarımı, ticareti, turizmi, sanayisi ve ekonomisine derman olacak büyük fuarın daha çok kişiye ulaşması için güç birliği yapan şehirler, dayanışmayla güçlenmenin en güzel örneğini sergilemiş oldu.

MİLLET İTTİFAKI BELEDİYELERİNDEN HATAY’A DESTEK MİLLET İTTİFAKI BELEDİYELERİNDEN HATAY’A DESTEK MİLLET İTTİFAKI BELEDİYELERİNDEN HATAY’A DESTEK

Önceki İçerikİskenderunlu Yazar Kaan Metin Çelik’ten Milletvekili Abdulkadir Özel’e ziyaret
Sonraki İçerikBirey Okulları 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Çalışanları ile Kutladı
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.