HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ

Hatay Dulkadiroğlu Derneği, geniş kapsamlı bir kültürel gezi düzenledi.
Tarih bilincinin gelişmesi, aidiyet kültürünün kökleşmesi, vatan ve millet sevgisinin pekişmesi için Kahramanmaraş merkez ve merkez ilçe Dulkadiroğlu’da bulunan tarihi ve kültürel mekânları gezildi.
Hatay Dulkadiroğlulları Derneği Başkanı Mehmet Bebek ve Yönetim Kurulu üyeleri ilk olarak, Dulkadiroğluları beyliği döneminde yapılan tarihi hanlar, çeşmeler, konaklar, kütüphaneler, medreseler ve camileri ziyaret etti.Tarihi kurtuluş savaşının geçtiği bahtiyar yokuşunda yaşanan olaylar ile ilgili Dulkadiroğlu Belediyesi Kültür Müdürlüğü yetkililerden bilgiler alındı.
DULKADİROĞLU BELEDİYESİNE ZİYARET
Hatay Dulkadiroğlulları Derneği Başkanı Mehmet Bebek ve Yönetim Kurulu üyelerini daha sonra Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkanı Necati Okay’ı makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyetim dile getiren Belediye Başkanı Okay, “Tarihimizi ve kültürümüzü Hatay gibi kadim bir şehirde koruyan ve bizi temsil eden Hatay Dulkadiroğulları Derneği Başkanı Mehmet Bebek ve kıymetli yönetimini misafir etmekten son derece mutluyuz” dedi.
Hatay Dulkadiroğlulları Derneği Başkanı Mehmet Bebek ise”Dününü ve geçmişini bilmeyen bugünü anlayamaz. Bugünü anlamayan, yarını göremez ve yarını inşa edemez. Biz de dernek olarak, tarih ve kültür farkındalığımızı artırmak için; çalışmalar yapıyoruz. Başkanımıza göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ HATAY DULKADİROĞLU DERNEĞİNDEN KÜLTÜREL GEZİ

Önceki İçerikCuma ve Cumartesi Günleri Elektriklerin Kesik Olacağı Yerler Açıklandı
Sonraki İçerikİSKENDERUN BELEDİYESİ SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.