AGD Genel Başkanı Salih Turhan Hatay’da konuştu: İSRAİL’İ DEVLET OLARAK GÖRMÜYORUZ

ŞEHİT KANLARIYLA SULANMIŞ BU TOPRAKLARA TERÖRİST BAŞININ DAVET
EDİLMESİNİ KABUL ETMİYORUZ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan,
Genişletilmiş Şubat Ayı İl Divan Toplantısı’na katılmak üzere Hatay’a geldi.
Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesi’nin Antakya’daki binasında düzenlenen ve yoğun ilginin olduğu programa Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, AGD Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut, Saadet Partisi GİK Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, Diyanet Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, çeşitli STK temsilcileri, Akademisyenler, AGD ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, sinevizyon gösterimi ile devam etti.
Ardından, AGD Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ve Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan kısa bir konuşma yaptı.
ÇALIŞKAN: DEİZM’İN KOL GEZDİĞİ BU DÖNEMDE AGD’MİZE ÇOK DAHA FAZLA GÖREV
DÜŞÜYOR
Doç. Dr. Necmettin çalışkan konuşmasında, “Deizm’in kol gezdiği bir dönemde Anadolu Gençlik Derneğimize çok daha fazla görev düştüğü hepimizi malumu. Artık Türkiye’de gündem belirleyen bir STK olarak, milli ve manevi meselelerde öncü bir kuruluş olan AGD’miz son dönemde çok daha etkin şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bizlerde katkılarımızla taçlandırmış olacağız” dedi.

Daha sonra konuşmasını gerçekleştiren Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Salih Turhan, önce gençlere yönelik yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak Anadolu Gençlik Derneği’nin İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un Türkiye’ye gelişini protesto etme nedenlerini açıkladı. Turhan konuşmasında; “Dünyanın en büyük terörist grubunun başkanı, bakın devlet demiyorum, çünkü İsrail’i devlet olarak kabul etmeyiz. Filistin toprakları bizim topraklarımızdır. İsrail dünyanın en büyük
terörist grubudur. O açıdan bizim ülkemize bir düğüne, bayrama davet edilir gibi aylar öncesinde davet edilmesini kim söylerle söylesin kabul edemeyiz. Bu insanın bizim ülkemize gelmeye hakkı yoktur. Çünkü bu ülke şehit kanlarıyla sulanmış bir diyardır ve eli kanlı bir teröristi, bir devlet başkanı olarak kimse bizim karşılamamızı beklemesin” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesi kış etkinliklerinde başarı gösteren öğrencilere Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan tarafından plaket verildi.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan Hatay’da konuştu: İSRAİL’İ DEVLET OLARAK GÖRMÜYORUZ AGD Genel Başkanı Salih Turhan Hatay’da konuştu: İSRAİL’İ DEVLET OLARAK GÖRMÜYORUZ AGD Genel Başkanı Salih Turhan Hatay’da konuştu: İSRAİL’İ DEVLET OLARAK GÖRMÜYORUZ AGD Genel Başkanı Salih Turhan Hatay’da konuştu: İSRAİL’İ DEVLET OLARAK GÖRMÜYORUZ

Önceki İçerikAK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’den İTSO’ya Ziyaret
Sonraki İçerikİHH Genel Kurulunda Ahmet Yetim Güven Tazeledi
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.