İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) “analitik düşünme ve hayal etme becerisine sahip, problem çözmeye odaklanan, girişimci ve üretken; liderlik vasıfları ile donatılmış, sorgulayan, bilgi okuryazarlığı ve esnekliği yüksek olan; yetenekleri keşfeden, geliştiren bireyler yetişmesine katkı sağlayan vizyona sahip bir üniversite olmak” dürtüsüyle uyumlu yapılan çalışmaların tanıtım ve sunumu ile açılış törenleri yapıldı. 14 Şubat Pazartesi günü İSTE Turkuaz Salonda başlayan sunum ve açılış törenine Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Hayırsever İş İnsanları Recep Atakaş ve Nuri Üysen,İskenderun Protokolü, İskenderun iş dünyasının önde gelen isimleri ile İSTE akademik ve idari personeli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, 2021 yılı boyunca hayata geçirilen faaliyetler hususunda bir sunum yaptı. Sunumunda, İSTE’yi daha ileri taşımak için göreve başladığı ilk günden bu yana ekibi ve tüm paydaşları ile gerçekleştirdiği atılımlar ile ilgili bilgileri konuklarla paylaştı. “Nitelikli öğrenciler yetiştirmek için ellerinden geleni yaptıklarını” belirten Rektör Depci “bu doğrultuda hız kesmeden çalışmaya devam edeceklerini” vurguladı. Her şeyin öğrenciler, şehrimiz ve ülkemiz için olduğunun altını çizen Rektör Depci, bu yolculukta kendilerine eşlik eden tüm iç ve dış paydaşlara şahsı ve kurumu adına teşekkür etti.

İSTE’NİN BAŞARISI, HEPİMİZİN BAŞARISIDIR

Bu anlamlı ve özel günde kendilerini yalnız bırakmayan konuklarına teşekkür eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, tüm bileşenleriyle başarılı bir üniversite olmak için yapılan akademik ve idari iyileştirme süreçlerini anlattı. Değişen ve dönüşen dünya ileentegre çalışmalar yapmayı öncelediklerini ifade eden Rektör Depci, üniversitenin çevresinden bağımsız bir kurum olmadığını, yapılan her çalışmanın bölgeye, şehre ve ülkeye katkı sunduğunu ifade etti. Rektör Depci “İSTE’nin yükselişinin bir parçası olmaktan, Bu üniversitenin Rektörü olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” diyerek sunumunu tamamladı.

Turkuaz Salondaki programın ardında Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Mutfağı’nda sembolik bir açılış töreni yapıldı. Törenle birlikte Gastronomi ve Mutfak Sanatları Mutfağınınyanı sıra Fizik Laboratuvarı, Sanal Gerçeklik Laboratuvarı gibi pek çok yeni yatırım da hizmete açıldı. Konuklara, öğrencilerin ve öğretim elemanlarının sanata dönüştürdükleri tadım menüsünün sunumu yapıldı.

İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU İSTE’NİN 2021 YOLCULUĞU

Önceki İçerikİskenderun Gelecek Partisi İlçe Başkanı Yılmaz, “Gün Birlik ve Beraberlik Dönemi!”
Sonraki İçerikREFLÜYÜ AZALTACAK BESLENME ÖNERİLERİ
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.