İTSO’nun da Ortağı Olduğu Güvenli İş, Güvenli Gelecek AB Hibe Projesinin Kapanış Toplantısı Gerçekleşti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında yürütülen, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının da ortağı olduğu Güvenli İş, Güvenli Gelecek (Safe Job, Safe Future) isimli AB Hibe projesinin Kapanış Toplantısı ve İSG Kültürü Sempozyumu yoğun bir katılımla Anemon İskenderun Otel’de gerçekleştirildi.
Toplantıya, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, İskenderun Cumhuriyet Savcısı İsmail Güngör, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ayhan Tosyalı, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, HAK-İŞ Hatay İl Temsilcisi ve Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Yunus Ablak, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanlığı 2. Başkanı Erol Akın, Oda Başkanları, Milli Eğitim Şube Müdürleri, OSB işletme temsilcileri ve bir çok STK temsilcisi katıldı.
Açılış konuşmaları Proje Koordinatörü Kerem Deveci, Okul Müdürü Yusuf Yıldırım, Özçelik-İş
Sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngör, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ayhan Tosyalı tarafından yapıldı. Protokol konuşmalarının MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Yunus Ablak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı tarafından yapıldığı toplantıda, proje faaliyetleri tanıtım filmi gösterildi.
Proje sürecinde sanal gerçeklik ortamı kullanılarak 350 Metal ve Makine Sanayi işletmesi çalışanlarına temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri yapıldığı, Almanya’da teknik inceleme ziyareti yapıldığı, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde oluşturulan iş hijyeni ölçüm laboratuvarı ile Hatay’daki Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli iş güvenliği uzmanlarına yönelik eğitim yapıldığı ve İskenderun, Antakya, Payas ve Dörtyol ilçelerinde bulanan toplam beş tane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çalışma ortamı ölçümleri ve kişisel maruziyet ölçümleri yapıldığı vurgulandı.
Protokol konuşmalarından sonra yapılan sertifika töreniyle, eğitimleri başarıyla tamamlayan çalışanlara protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi.
İskenderun Teknik Üniversitesinden Doç. Dr. Ersin Bahçeci ve Öğretim Üyesi Dr. Murat Furat, Av. Haydar Gökpınar, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü ve İSG Birim Sorumlusu Yunus Ablak ‘ın konuşmacı olarak yer aldığı “İSG Kültürü Sempozyumu” katılımcılar tarafından büyük bir keyifle dinlendi. Katılımcılardan alınan sorularla devam eden sempozyumun moderatörlüğü Okul Müdürü Yusuf Yıldırım tarafından yapıldı.
Eğitim kurumlarının, sanayi bölgesi işletmelerinin, yerel yönetim temsilcilerinin, sivil toplum
kuruluşlarının bir araya geldiği proje toplantısı hatıra fotoğrafları çekimiyle tamamlandı.

İTSO’nun da Ortağı Olduğu Güvenli İş, Güvenli Gelecek AB Hibe Projesinin Kapanış Toplantısı Gerçekleşti İTSO’nun da Ortağı Olduğu Güvenli İş, Güvenli Gelecek AB Hibe Projesinin Kapanış Toplantısı Gerçekleşti İTSO’nun da Ortağı Olduğu Güvenli İş, Güvenli Gelecek AB Hibe Projesinin Kapanış Toplantısı Gerçekleşti İTSO’nun da Ortağı Olduğu Güvenli İş, Güvenli Gelecek AB Hibe Projesinin Kapanış Toplantısı Gerçekleşti İTSO’nun da Ortağı Olduğu Güvenli İş, Güvenli Gelecek AB Hibe Projesinin Kapanış Toplantısı Gerçekleşti

Önceki İçerikÇOCUKLARDA BADEMCİK İLTİHABI İHMAL EDİLMEMELİ!
Sonraki İçerikBelen Belediye Başkanı İbrahim Gül; Özveriyle çalışan personellerimizin yanındayız.
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.