HBB YÖNETİCİLERİ KRİZ YÖNETİMİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi(AKOM) gelecek hafta
beklenen yağışlar öncesi kriz yönetimi toplantısı gerçekleştirdi.
HBB İtfaiye Daire Başkanı Mahir Çiçek yönetiminde gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir
Belediyesi yöneticileri katılım gösterdi.
18-21 Ocak tarihleri arasında Hatay’ın birçok noktasında kar yağışları sonucunda oluşan
olumsuzluklara karşı başarılı müdahalelerin gerçekleşmesini sağlayan HBB Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi gelen ihbarları özenle değerlendirerek Hatay halkının yanında oldu.
Kent hayatının normal seviyede devam etmesi için tüm önlemlerin alındığının altını çizen HBB yöneticileri, 7/24 hazır olacak şekilde nöbetçi ekiplerin hazırlandığını, kapanması muhtemel yollarda yol açma ve tuzlama yapması için 15 ilçedeki kritik noktalarda ekiplerin oluşturulduğunu belirterek müdahale şekilleri hakkında da görüş alışverişi yaptı.
Kentin komuta merkezi olan AKOM’un alarma geçmesi üzerine HBB’nin tüm birimlerinin
koordineli bir şekilde hareket ettiğini belirten yöneticiler, yaşanabilecek olumsuz hava koşuluna karşı her türlü ekipmanların da hazır olduğunu ifade etti.
ÇİÇEK: YAŞANABİLECEK OLUMSUZLUKLARA KARŞI TÜM BİRİMLERİMİZ İLE HER
TÜRLÜ TEDBİR VE ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK
AKOM yetkililerinin 24 saat teyakkuz halinde olduğunu belirten HBB İtfaiye Daire Başkanı Mahir Çiçek, “Kış aylarının sert geçtiği bu günlerde Hatay’ımızın 15 ilçesinde sağanak ve kar yağışlarının olumsuz etkilediği birçok bölgede çalışmalar gerçekleştirdik ve çalışmalarımız devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamalar ile önümüzdeki hafta içerisinde de kar yağışı beklenmektedir. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tüm birimlerimiz ile her türlü tedbir ve önlemi aldık” dedi.

HBB YÖNETİCİLERİ KRİZ YÖNETİMİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Önceki İçerikHizmet-İş Sendikası Şube Yönetiminden Kaymakam Yönden’e Nezaket Ziyareti
Sonraki İçerikAK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’dan AKİYAD’a Ziyaret
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.