Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi

Güngör; “Hiçbir kardeşimizi dışlamadan ve ötekileştirmeden kucaklamayı, alınterini ve emeğin kutsallığını baş tacı ederek hedeflerimize bu şekilde ulaşmayı hem inancımızın hem de teşkilat kültürümüzün bir gereği olarak yerine getirdik” dedi.
Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör Sendika binasında düzenlediği basın toplantısında birlik beraberlik mesajları verdi.
Sendika binasında düzenlenen basın toplantısında emekçiler sık sık Başkan Güngör’e tam destek sloganları attılar.
Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör basın açıklamasında şöyle konuştu; “ÖZÇELİK-İŞ Sendikamızın örgütlenme ve mücadele tarihinde müstesna bir yere ve öneme sahip olan İskenderun Şubemize yönelik olarak son dönemde yapılan ve birlik ve beraberliğimizi bozmayı hedeflediği her yönüyle belli olan açıklamalara cevap verme ihtiyacı hasıl olmuştur.
Sendikalar bir toplumda demokrasi kültürünün temsilcisi ve taşıyıcısıdır. Demokratik olgunluğun gereği de şeffaflık ve açıklıktır. Göreve geldiğim günden bugüne şube başkanlığı görevimi, emekçi kardeşlerimizin verdiği sorumluluk ve genel merkezimizin hedefleri ekseninde bu duygu ile yürütme gayreti içinde oldum.
Şükürler olsun ki, sendikamızın geçtiğimiz yıllarda zor dönemler geçirdiği İskenderun’da, özlenen, beklenen kardeşlik ve beraberliği hep birlikte inşa ettik. Hiçbir kardeşimizi dışlamadan ve ötekileştirmeden kucaklamayı ,alınterini ve emeğin kutsallığını baştacı ederek hedeflerimize bu şekilde ulaşmayı hem inancımızın hem de teşkilat kültürümüzün bir gereği olarak yerine getirdik. Geçmişte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesinde, sendikacılıkta hizmet odaklı faaliyetlerin geliştirilmesinde ve örgütlenme başarılarında, kısa sürede Türk sendikal hareketine örnek olacak başarılara hep birlikte imza attık.
Bugün İskenderun’da ÖZÇELİK-İŞ sendikası; birlik ve beraberliği, toplu iş sözleşmesi kazanımları, artan örgütlenme gücü, örnek hizmet binası ve işyerlerinde sağladığı iş barışı ile anılıyorsa kısa zamanda ne kadar büyük bir mesafenin alındığı ortadadır. Elbette bütün bu başarıların elde edilmesinde ÖZÇELİK-İŞ sendikamızın kıymetli genel başkanı Sayın Yunus DEĞİRMENCİ ve değerli yönetim kurulunun katkılarını, genel merkezimiz ve İskenderun şubemiz arasındaki bütünleşmenin etkilerini ifade etmeden geçemeyeceğim. Bununla birlikte iyi ve kötü günlerinde üye kardeşlerimizle birlikte olmak için kat ettiğimiz mesafelerin sadece yolları kısaltmadığı aynı zamanda gönülleri yakınlaştırdığını da büyük bir mutlulukla gördük. Aynı azim ve kararlılığı sürdürmekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha ifade etmek isterim.
Üzülerek görüyorum ki suları bulandırarak balık avlama heveslisi olanların yukarıda saydığımız başarılar üzerine söyleyecekleri tek kelimeleri bulunmamaktadır. Ortaya konulan söylemlerde eksik yapılanlar ve nelerin daha iyi yapılacağına ilişkin iddialar da yoktur. Sendikaların içindeki bölünmelerin geçmişte kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünü ve ne kadar acılara sebebiyet verdiğini teşkilatımız çok iyi bilmektedir.
Kurumların hedeflere ulaşma düzeyi, yönetim başarılarının da belirlenmesini sağlar. Hedeflere ulaşmada bu kadar kısa sürede birçok kişinin hayal bile edemeyeceği gelişmeler yaşanmış, hem HAK-İŞ’imizle hem de genel merkezimizle bu denli bir bütünleşme sağlanmış iken yapılan açıklamaları iyi niyetle okuma imkanı bulunmamaktadır. Maalesef yapılan açıklamalarda, bugüne kadar geride bıraktığımızı düşündüğümüz kişisel hırs ve ihtirasların, sağlanan huzur ortamından duyulan rahatsızlığın ve geçmişte yaşanan kaos ortamı heveslerinin izleri yatmaktadır.
Verilen hizmete, başarı ile sürdürülen sendikal hizmetlere ve daha iyiye ulaşmak için sunulacak her türlü görüş ve öneriye açıkken, makamlarımızın ve gönüllerimizin kapısını ÖZÇELİK-İŞ davasına hizmet adına herkese sonuna kadar açmışken, daha önce verilen sözlere uyulmayarak sosyal medya mecralarından açıklamalar yapmak, belki demokrasinin değil ama neyin göstergesi olduğunu sizin takdirinize bırakıyorum. Bu amaçla yola çıkanlar bunu sadece kişisel hırs ve ihtiraslarının esiri olarak yapmıyorlarsa, korkarım ki senaryosu başka yerlerde yazılan oyunlara figüran olma yoluna girmişlerdir. Bu noktada kendilerine tavsiyem, geçmişte yaşanan kaoslardan başka mirasları olmayanların ve bugün kendilerine dahi faydaları kalmayanların değirmenine su taşımamasıdır.
Rabbime şükürler olsun ki, yönetim sorumluluğunu üstlendiğim dönemde cevabını veremeyeceğim soru ve üstesinden gelemeyeceğim bir hesap yoktur. Sendikamı ileri taşımaktan, başarılı toplu iş sözleşmelerini imzalamaktan, üye kardeşlerimin sevinç ve üzüntülerinde yanlarında olmaktan, işyerlerimizde barış ve huzur ortamı için ter dökmekten, sendikam ÖZÇELİK-İŞ’i ve konfederasyonum HAK-İŞ’İ onur ve gururla temsil etmekten başka bir gündemim olmamıştır. İskenderun bölgesinde gündem belirleyen, örnek kalıcı eserler bırakan ve HAK-İŞ’imizin hedefi olan gönül sendikacılığının en güzel örneklerini sunan bir sendikal yapıyı hep birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.
Eksiğimiz, yapamadığımız, belki zamana bıraktığımız işlerimizde olabilir,
İnanıyorum ki bu kutsal davada birlikte çok yapacak işlerimiz var. Sizlerden ve emekçilerden aldığımız güçle Yüce ALLAH ın izniyle yolumuza devam edeceğiz.
Rabbim çıktığımız bu yolda birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.”

Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi Özçelik-İş Sendikasında İşçi Sendika Omuz Omuza Verdi

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.