Hatay’da 1 Suriye Uyruklu Terörist Yakalandı

Hatay Valiliğinden Yapılan Açıklamaya Göre;

02 Kasım 2021 günü saat:11:00 sıralarında Kırıkhan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından aranan şahıslar ile ilgili yapılan çalışma sonucunda basit yaralama suçundan yakalaması olan Suriye uyruklu H.M isimli şahıs Kırıkhan ilçesinde ki ikametinde yakalanmıştır.

H.M’nin 1999 yılında PKK/KCK silahlı terör örgütüne katıldığı, 2015 yılında ise örgütten kaçarak yasadışı yollarla Türkiye’ye geldiği tespit edilmiştir.
Yapılan araştırmalar sonucunda H.M’nin, 2003 yılında Mazgirt ilçesi Göltepe Mahallesi kırsalında jandarma timlerine saldırı düzenlediği, saldırıda Jandarma Er Serkan Sağır ve Jandarma Er Emin Urhan’ı şehit ettiği itirafında bulunmuş, 2009 yılında Irak’ın Hakurk bölgesinde bir çocuğu öldürdüğünü, ayrıca başka bir olayda öldürülen bir çocuğun cenazesini de Tunceli kırsalına gömdüğünü itiraf etmiştir. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen H.M. tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.
Devletimizin ilgili birimlerinin yapmış olduğu operasyon ile birlikte ülkemiz, terör unsurlarıyla mücadelede azim ve kararlılığını bir kez daha göstermiş, Şehitlerimizin kanı yerde kalmamıştır. Açıklamasında bulunuldu.

Önceki İçerikDAVULLU ZURNALI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ
Sonraki İçerikAYKOME KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.