“Güvenli İş Güvenli Gelecek” Projesi

İTSO’nun da Proje Ortağı Olduğu “Güvenli İş Güvenli Gelecek” Projesi Kapsamında Proje Ortakları Almanya’da temaslarını sürdürüyor

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Programı kapsamında İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi ortaklığında yürütülen Güvenli İş Güvenli Gelecek (Safe Job, Safe Future) isimli AB Hibe projesi kapsamında Almanya’da bulunan heyet, teknik incelemelerini sürdürüyor.
Proje faaliyetleri kapsamında Avrupa’daki iyi uygulama örneklerinin yerinde incelenmesi adına; iş sağlığı ve güvenliği alanında önde gelen ülkelerden biri olan Almanya’da metal ve makine sanayi sektöründe faaliyet gösteren iki işletmede, sahada görülecek iyi uygulama örneklerinin alınması ve özellikle bölgesel endüstri alanındaki faaliyetlerin incelenmesi adına düzenlenen teknik geziye; proje yürütücüsü İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi beraberinde proje ortakları İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, ile Özçelik-İş Sendikası’ndan oluşan heyet yer alıyor.
Güvenli İş Güvenli Gelecek Gelecek (Safe Job, Safe Future) isimli AB Hibe projesi kapsamında, BWK Bıldungswerk ın Kreuzberk GMBH (Eğitim Başarı Güvenli Bir Gelecek) firma yetkilisi Nihat Sorgeç ile görüşen heyet burada proje ile ilgili karşılıklı fikir alış verişinde bulundular ve firma yetkililerinden faydalı bilgiler aldılar.
İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, ziyaretin anısına , BWK Bıldungswerk ın Kreuzberk GMBH firma yetkilisi Nihat Sorgeç’e plaket takdim etti.
Heyette, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Müfit Tennioğlu, Raşit Özyurt, Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, İskenderun Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yrd., Mimarlık Bölümü Başkanı Doç.Dr.Mert Nezih Rifaioğlu ve proje ortakları yer aldı.

“Güvenli İş Güvenli Gelecek” Projesi “Güvenli İş Güvenli Gelecek” Projesi “Güvenli İş Güvenli Gelecek” Projesi “Güvenli İş Güvenli Gelecek” Projesi “Güvenli İş Güvenli Gelecek” Projesi “Güvenli İş Güvenli Gelecek” Projesi

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.