RUS ŞEFLERDEN HATAY YEMEKLERİNE TAM NOT

Kadim tarihinin izlerini taşıyan lezzetleriyle Hatay, konuklarını büyülemeye devam ediyor. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın, Hatay’ın dünya çapındaki ününü arttırmaya yönelik projeleri karşılığını buluyor.
Gastronomi üzerine kitap yazmak amacıyla Türkiye’yi gezen Dünya Şef Dernekleri Birliği üyeleri Hatay’ı ziyaret etti.
GASTRONOMİ EVİ HATAY’IN YÜZ AKI
Yazacakları kitap için veri toplamak amacıyla Hatay Gastronomi Evi’ni ziyaret eden şefler, Hatay’ın lezzetlerini deneyimleyerek yapım aşamalarına tanıklık etti. Gastronomi Evi aşçıları ile birlikte kente özgü ıspanak borani, firik pilavı, tepsi kebabını yapan lezzet tutkunu şefler, aynı zamanda Hatay’ı gezerek yemekleri fotoğrafladı. Gastronomi Evi’nin Hatay için önemli bir kazanım olduğunu belirten konuklar, ev sahipliği için Gastronomi Evi ailesine teşekkür etti.
“YEMEĞİN BAŞKENTİ HATAY”
Hatay’ı yemeğin ve mutfağın başkenti olarak nitelendiren Rus şefler, kentin önemli tarihi yerlerini ve Expo 2021’in yapılacağı alanı ziyaret etti.
UNESCO gastronomi şehri unvanının alınması, Gastronomi Evi’nin açılması ve Expo 2021 organizasyonunun şehre kazandırılması yönünde kararlı adımlar atan Başkan Savaş’ın girişimleri Hatay mutfağının hak ettiği üne kavuşmasında önemli rol oynuyor.

RUS ŞEFLERDEN HATAY YEMEKLERİNE TAM NOT RUS ŞEFLERDEN HATAY YEMEKLERİNE TAM NOT RUS ŞEFLERDEN HATAY YEMEKLERİNE TAM NOT RUS ŞEFLERDEN HATAY YEMEKLERİNE TAM NOT RUS ŞEFLERDEN HATAY YEMEKLERİNE TAM NOT RUS ŞEFLERDEN HATAY YEMEKLERİNE TAM NOT

Önceki İçerikİTSO Yönetimi İskenderun Teknik Üniversitesinde Düzenlenen Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferansı ve Sergisine Katıldı
Sonraki İçerikHBB BİSİKLET YOLU PROJESİNDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.