Türkiye Ahisi seçilen Hataylı Behzat Böke’ye Ahi kaftanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan giydirdi

Hatay’a Haklı Bir Gurur Yaşatan Esnaf Oda Başkanlarına Teşekkürler
2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı Kırşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı. 2021 Ahi Evran yılında Türkiye Ahisi seçilen Hataylı Behzat Böke’ye Ahi kaftanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan giydirdi.
Hataylı Nevzat Böke Yılın Ahisi Kaftanını ve Plaketini Kırşehir’de düzenlenen anma programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı. Hatay Esnaf Oda Başkanları tek yürek olarak katıldıkları program gurur vericiydi.
Türkiye’de Yılın Ahisinin Hatay’dan seçilmesine Gurur verici bir tablo diyen Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odası (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla o anın fotoğrafını ve duyduğu heyecanı paylaştı.
Başkan Teksöz yaptığı paylaşımında: ‘’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi ilimizin ve ülkemizin Ahisi Behzat Böke ustamızın ahi kaftanını ve plaketini takdim ederek bizlere başarı diledi. Sonsuz teşekkürler’’ notunu düştü.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’de törene katılarak Yılın Ahisi seçilen Behzat Böke ustayı tebrik ederken, Hatay’da örnek birliktelik sergileyen Esnaf Oda Başkanlarına da şükranlarını iletti.
HESOB Başkan Vekili ve İskenderun Esnaf Odaları Başkanı Erol Akın’da İskenderun’dan ve ilimizden ilk kez böylesine bir başarı hikâyesi çıktı. Bir olunup kenetlen ildiği anda, Hataylı esnaflarımızın ne kadar büyük başarılar elde edeceklerini tüm Türkiye’ye göstermiş olduk. 2021 Ahi Evran yılında Türkiye Ahisi seçilen Hataylı Behzat Böke ustamızı bir kez daha tebrik ediyoruz. Başta HESOB Başkanımız Abdulkadir Teksöz olmak üzere emeği geçen tüm Esnaf Oda başkanlarımıza, Valimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu gün Hatay için tarihi bir gün yaşadık ve hayatım boyunca bu anı unutmayacağım” şeklinde duygularını dile getirdi.

Türkiye Ahisi seçilen Hataylı Behzat Böke’ye Ahi kaftanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan giydirdi Türkiye Ahisi seçilen Hataylı Behzat Böke’ye Ahi kaftanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan giydirdi Türkiye Ahisi seçilen Hataylı Behzat Böke’ye Ahi kaftanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan giydirdi Türkiye Ahisi seçilen Hataylı Behzat Böke’ye Ahi kaftanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan giydirdi

Önceki İçerikDiyanet İşleri Başkanlığı’na Ali Erbaş yeniden atandı
Sonraki İçerikKARIN AĞRISININ EN SIK SEBEPLERİNDEN BİRİ ‘MİDE ÜLSERİ’
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.