Hatay’da Baş Pehlivanın Torunları da Dedeleri Gibi Meydanları Titretiyor

İlmi Kardeşler Destek verilmesi halinde Güreşte Daha Büyük Başarılara İmza Atacaklar
Hatay’ın Tarihi kadar eski olan Güreş Sporunu yeni nesle aktarmak için varını yoğunu ortaya koyan Fatih Hilmi Baş pehlivan olan babasının izinde hareket ederek, çocuklarına da güreşi sevdirdi.
Sayısız madalyaları olan eski pehlivanlardan Mehmet İlmi, şimdi yerini veliahtları yani torunları Muhammet Yasin ilmi ve Mehmet ilmi almış gözüküyor
Hatay’ın Yayladağı İlçesi Yeditepe köyünde yıllarca güreş yapan, sayısız turnuvlara katılarak, rakiplerin tuş eden ve Baş pehlivan olarak adını duyuran köyünde Alimoğlu lakabı ile tanınan Mehmet İlmi de torunlarındaki bu başarıları gördükçe gurur duyuyor. 6 ay gibi kısa bir sürede girdikleri tüm turnuvalarda derece elde eden İlmi kardeşlerin hocası bölgemizin deneyimli güreş hocası Cevdet Ekinci de İlmi kardeşlerle özel olarak ilgileniyor ve bu çocukların gelecekte büyük güreşçi olacaklarının sinyallerini gördüğünü söylüyor.
Ailede güreşe olan merakı fark eden Fatih İlmi, “Benim babam Mehmet İlmi Hatay’da Baş pehlivan olarak tanınır. Yıllarca güreş yapmış ve rakiplerini tuş ederek meydanları titretmiştir. Ben de çocuklarımı bu spora yönelttim ve Yeditepe Spor Kulübü adına çocuklarım güreşiyor ve dereceler elde etmeye başladılar. Oğlum Mehmet (35) ve diğer oğlum Muhammet Yasin (30) kilolarda güreşiyor. 2021 yılı içerisinde Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adana’da yapılan turnuvalarda çocuklarımız derece elde ettiler. Kısıtlı imkanlarla Ata sporumuz Güreşin gelişmesi için çaba sarf ediyoruz ancak bu yeterli olmuyor. Bu yavrularımıza destek verilmesi halinde Türk milli takımına kadar yükseleceklerini umut ediyorum” dedi.
Hatay’da pehlivan lakaplı Mehmet İlmi ise, torunları ile gurur duyduğunu belirterek, “Şu an yıllar önce güreştiğim günler gözümün önüne geliyor. Torunlarımın başarıları ile gurur duyuyorum. İmkanlarımız kısıtlı ama bilekleri, yürekleri, azim ve gayretleri ile bu yavrularımız gelecekte dedeleri gibi Baş Pehlivan olacaklarına yürekten inanıyorum. Yeter ki bu yavrularımıza sahip çıkılsın” dedi.
Geçtiğimiz günlerde Başarılı güreşçilerimiz hocaları ile birlikte İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı makamında ziyaret ettiler. Başkan Tosyalı, Hatay’ın gururu olan minik güreşçileri tebrik etti.

Hatay’da Baş Pehlivanın Torunları da Dedeleri Gibi Meydanları Titretiyor Hatay’da Baş Pehlivanın Torunları da Dedeleri Gibi Meydanları Titretiyor Hatay’da Baş Pehlivanın Torunları da Dedeleri Gibi Meydanları Titretiyor Hatay’da Baş Pehlivanın Torunları da Dedeleri Gibi Meydanları Titretiyor Hatay’da Baş Pehlivanın Torunları da Dedeleri Gibi Meydanları Titretiyor Hatay’da Baş Pehlivanın Torunları da Dedeleri Gibi Meydanları Titretiyor Hatay’da Baş Pehlivanın Torunları da Dedeleri Gibi Meydanları Titretiyor

Önceki İçerikYılın Ahisi seçilen Esnaf Behzat Böke Esnaf Oda Başkanları ile Birlikte Kaymakam Yönden ve Belediye Başkanı Tosyalı’yı Makamında Ziyaret Etti
Sonraki İçerikHatay’da Yeni İl Hıfzıssıhha Kuralları Açıklandı
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.