Türkiye’de Yılın Ahisi Eçilen Behzat Böke’ye Ahilik Kaftanını Vali Rahmi Doğan Giydirdi

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Ahilik Haftası münasebetiyle Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ile beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
13 Eylül 2021 Pazartesi günü saat 12.30’da Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda gerçekleşen kabulde Vali Doğan Ticaret Bakanlığı tarafından 2021 yılı “Türkiye’de Yılın Ahisi” seçilen İskenderun ilçemizde Oymacılık ve Ağaç İşleri Tornacılığı alanında faaliyet gösteren Behzat Böke’ye Ahi kaftanını giydirerek tebrik etti. Hatay’da 2021 yılı için seçilen “Yılın Kalfası” Özgür Bozkurt ve “Yılın Çırağı” Havva Buse Kalkavan’a da plaketlerini takdim ederek tebrik etti.
Akabinde misafirleriyle bir süre sohbet eden Vali Doğan, “Öncelikle Ahilik Haftanızı kutluyor, tebrik ediyor, işlerinizde hayırlı kazançlar, bereketli bol kazançlar diliyorum. Esnaf alın teriyle kazanır ve üretir, evine helal rızık götürür. Bizim geleneğimize, göreneğimize göre böyledir. Ecdad bu toprakları bize emanet etmiştir. Bu topraklarda ilelebet kalabilmek için üretim yapmak, tesis kurmak ve ekonomik olarak güçlü olmak lazım. 2021 yılı ihracat yılı, açıklanan rakamlar, Türkiye’nin refahının artacağını, büyüyeceğini gösteren rakamlar. Biz her zaman esnafın talep ve isteklerini değerlendirerek imkanlar dahilinde yapılması gerekenleri yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu hafta özel bir hafta, Türkiye ahisinin de ilimizden seçilmiş olması bizi ayrıca mutlu etmiştir. Ahilik Haftanızı kutluyor ve tebrik ediyorum. Rabbim sağlık, sıhhat içerisinde nice yıllar çalışmayı, üretmeyi nasip etsin. Hayırlı kazançlar diliyorum.” dedi.
Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz konuşmasında, “Sayın Valim, bizlerde her zaman esnaf ve sanatkârımızın yanında olarak bize Valilikle birlikte bir abilik, babalık görevi yaptınız. Ayrıca ülkemizde ve dünyada geçen pandemi sürecinde her zora düştüğümüzde göstermiş olduğunuz büyük desteklerinizden dolayı ben gerek kurul adına gerek esnaf ve sanatkârlarımız adına sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
2021 yılı Türkiye’nin Ahisi olarak seçilen Behzat Böke konuşmasında, “Sayın Valim, 53 yıldır ben bu işle uğraşıyorum, 8 yaşında başladım. 100’ün üzerinde çırak yetiştirdim, Türkiye çapında 4 adet ödül aldım, “Devlet Sanatçısı” unvanım var, açık ceza evinde mahkûm ve engelli arkadaşlar yetiştirdim. Sayın Valim, böylesine önemli ve anlamlı günde bizleri kabul etiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.” dedi.
Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Ahiliğin kültürümüzde önemli bir yeri olduğuna değinerek, günümüzde ahiliğin yaşatılması için desteklerini esirgemeyen Vali Doğan’a nazik kabullerinden dolayı teşekkür etti.

Türkiye’de Yılın Ahisi Eçilen Behzat Böke’ye Ahilik Kaftanını Vali Rahmi Doğan Giydirdi Türkiye’de Yılın Ahisi Eçilen Behzat Böke’ye Ahilik Kaftanını Vali Rahmi Doğan Giydirdi

Önceki İçerikİTSO Başkanı Yılmaz, “Siz de Biz de Emekçinin Yanındayız”
Sonraki İçerikMAVİ-BEYAZLILAR TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.