ARSUZ BELEDİYESİ SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Arsuz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Spor Şenlikleri kapsamında, çeşitli dallarda turnuvalar başladı.

Arsuz Belediyesi tarafından düzenlenen ve çeşitli branşlarda gerçekleştirilecek olan Spor Şenlikleri, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in ‘Gelişim Ligleri Futbol Zafer Kupası’ maçlarının başlama vuruşunu gerçekleştirerek başladı. Spor Şenlikleri 4 farklı branşta gerçekleştirilecek. 07 Ağustos günü başlayan, 12 futbol kulübünün, 18 yaş altı yaklaşık bin futbolcusunun katıldığı Gelişim Ligleri Futbol Zafer Turnuvası 29 Ağustos Pazar günü son bulacak. Arsuz Gözcüler plajında düzenlenecek olan Motofest 13-14-15 Ağustos günleri gerçekleştirilecek. 20-21-22 Ağustos tarihlerinde, Karaağaç halk Plajında Plaj Futbolu, Gülcihan Halk Plajında Plaj Voleybolu sporcuları sahne alacak.

Sporun sağlık açısından da önemli olduğunu belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “ Pandemi sebebi ile geçen yıl gerçekleştiremediğimiz Spor Şenliklerimizi bu sene getirilen kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte tekrar gerçekleştiriyoruz. Özellikle pandemi sürecinde spor aktivitelerinden uzak kalan çocuklarımızı düşündük. Bu yıl futbol alanında gerçekleştirdiğimiz zafer kupası müsabakalarını özellikle 18 yaş altı gelişim ligleri olarak belirledik. Tabi sadece futbol değil, plaj futbolu, plaj voleybolu ve motor yarışları yani Motofest’te spor şenliklerimiz dahilinde start alacak. Sakatlıkların yaşanmadığı iyi bir turnuva olmasını temenni ediyor, Turnuvalara katılan tüm sporculara başarılar diliyorum,” dedi.

ARSUZ BELEDİYESİ SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLADI ARSUZ BELEDİYESİ SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLADI ARSUZ BELEDİYESİ SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Önceki İçerikHatsu, Suriyelilere Kasıtlı Su Verilmediği İddialarına Açıklama Yayınladı
Sonraki İçerikİSKENDERUN BELEDİYESİ AYAK TENİSİ ( FUTNET) TURNUVASI BAŞLADI
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.