Hatay Özel Ana Okulları ve Kreşleri Derneği Toplantısını yaptı

“ÖZAK-DER Üyeleri Güç Birliği Oluşturdu”
Hatay Özel Anaokulları ve Kreşleri Derneği (ÖZAK-DER Yönetim Kurulu ve Üyeleri İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda pandemi kuralları, maske ve mesafe dikkate alınarak Derneğin Genel Sorunlarını görüşmek üzere bir araya geldiler.
Hatay Özel Anaokulları ve Kreşleri Derneği (ÖZAK-DER Başkanı Levent Erdem Yönetim Kurulu Üyesi Selma Türkoğlu ve üyeleri, işletmelerindeki genel sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüşlerini belirttiler.

(ÖZAK-DER ) Başkanı Levent Erdem’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, “Türkiye’de Okul Öncesi eğitimin gerekli yeterliliğe ulaşmadığına inanan eğitimciler olarak 26.06.2020 tarihinde derneğimizi kurduk. Derneğimiz Hatay ve ilçelerini kapsamaktadır. Bu bağlamda tüm eğitim kurumları ile birlikte Okul Öncesi eğitim kurumlarımızın sorunlarını en yetkili birimlere ulaştırmak için çaba sarf ediyoruz.
Türkiye’de ilk defa Okul Öncesi Eğitim Kurumları Federasyonu olarak faaliyette olmanın bilinci ile hareket ediyoruz. Özellikle pandemi döneminde öğrenci sayılarımızın azalması ve personel sayımızın çokluğu işletme sahipleri olarak bizleri ekonomik yönden etkiledi. Bu süreçte Okul öncesi eğitim kurumlarımızın sorunlarının dikkate alınmasını istiyoruz” dedi.
Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve kreşlerin son yıllarda ekonomik yönden sıkıntı yaşadıkları yönünde hem fikir olan dernek üyeleri, maliyetlerin yüksek olması, personeller ve vergiler karşısında kurumların zor günler geçirdiğine dikkat çektiler. Pandemi sürecinde ise bu sıkıntıların had safhaya ulaştığı yönünde dernek üyeleri fikirlerini ortaya koydular.
(ÖZAK-DER ) Başkanı Levent Erdem; “Derneğimizi daha aktif hale getirmek için kurum ve kuruluşların yanı sıra STK temsilciler ve sivil toplum kuruluşları ile de görüşüyoruz. Sorunlarımızı Genel merkez düzeyinde en yetkili mercilere ulaştırmanın da gayreti içerisindeyiz. Kaliteli eğitim veren siz değerli eğitimcilerimizin ekonomik yönden de nefes alabilmeleri için Dernek olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece sesimizin daha gür çıkacağını ve sorunlarımızın daha çabuk çözüleceğine inancım tamdır ” dedi.
(ÖZAK-DER ) Başkanı Levent Erdem; “Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte güzel projelerimiz de var. Bu projelerin hayata geçirilmesi ile derneğimizin tanıtımı ve etkinliği daha da artacaktır” şeklinde görüşlerini belirtti.

Hatay Özel Ana Okulları ve Kreşleri  Derneği Toplantısını yaptı Hatay Özel Ana Okulları ve Kreşleri  Derneği Toplantısını yaptı Hatay Özel Ana Okulları ve Kreşleri  Derneği Toplantısını yaptı Hatay Özel Ana Okulları ve Kreşleri  Derneği Toplantısını yaptı Hatay Özel Ana Okulları ve Kreşleri  Derneği Toplantısını yaptı Hatay Özel Ana Okulları ve Kreşleri  Derneği Toplantısını yaptı

Önceki İçerikGazeteci Hilmi Diken Hayatını Kaybetti
Sonraki İçerikKARAAĞAÇ UĞUR MUMCU CADDESİ’NDEKİ YENİ YOLDA ASFALT ÇALIŞMASI BAŞLADI
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.