Samandağ Belediyesinden Milleyha sulak alanı Açıklaması

KAMUOYUNA DUYURU
Değerli Vatandaşlarımız, Milleyha sulak alanı olarak bilinen alanla ilgili gündeme gelen hendek açılması ve moloz döküldüğü ile ilgili kamuoyuna yansıyan haberler sonrası, zabıta ekiplerimiz hemen bölgeye intikal etmiş ve olaya derhal müdahale etmiştir. 19/07/2021 saat 12:00’da Zabıta ekiplerimiz gerekli tutanakları tutmuş ve yaptığı araştırmalar sonucunda bu hendeğin açılmasına sebep olanları tespit etmiştir. Yapılan ilgili görüşmeler sonucu milleyha sulak alanında açılan bu hendeğe sebep olanlar hakkında Belediyemiz gerekli yasal çalışmaları ivedilikle başlatmıştır. Bilindiği üzere kuşların doğal yaşam alanı ve endemik türlerin içinde bulunduğu milleyha sulak alanı için denetim çalışmalarımız bir süredir zaten devam ediyordu. Bayramı fırsat bilerek açılan bu hendeğin biran önce eski haline getirilmesi konusunda da gerekli çalışmalara başlanacaktır. Ayrıca Belediyemiz Encümen kararıyla da olayın gerçekleşmesine sebep olanlar hakkında para cezası uygulanması hakkında encümen kararı alınacaktır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.
Samandağ Belediyesi

Samandağ Belediyesinden Milleyha sulak alanı Açıklaması Samandağ Belediyesinden Milleyha sulak alanı Açıklaması Samandağ Belediyesinden Milleyha sulak alanı Açıklaması

Önceki İçerikLGS Sonuçları Açıklandı
Sonraki İçerikAfrin’e Füzeli Saldırısında 7 Kişi Yaralandı
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.