İSTE’DE ADAY MEMUR EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) açıktan atanarak göreve başlayan 17 aday memurun Aday Memur Temel Eğitimi ve Aday Memur Hazırlayıcı Eğitimi tamamlandı. Adaylar 22.03.2021- 05.04.2021 tarihleri arasında Aday Memur Temel Eğitimini, 19.04.2021- 04.05.2021 tarihleri arasında ise Aday Memur Hazırlayıcı Eğitimi aldı. İSTE Personel Daire Başkanlığının organize ettiği, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Uzaktan Eğitim Kapısı üzerinden https://uzaktanegitimkapisi.cbiko.gov.tr Uzaktan Eğitim yoluyla yapılan eğitimlerin ardından aday memurlar sınava tabi tutuldu.

Aday memurlar, Aday Memur Temel Eğitimi kapsamında Atatürk İlkeleri İnkılap Tarihi, Gizlilik ve Gizliliğin Önemi, Haberleşme (İletişim), Halkla İlişkiler, T.C Anayasası, Genel Olarak Devlet Teşkilatı, Türkçe Dil Bilgisi Kuralları, Milli Güvenlik Bilgileri, İnsan Hakları, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, Yazışma ve Dosyalama Usulleri ve Devlet Malını Koruma ve Tasarruf Tedbirleri eğitimlerini aldı. Aday memurlar, Aday Memur Hazırlayıcı Eğitimi kapsamında ise Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal ile Söyleşi, KVKK Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir ile Söyleşi, Genel Muhasebe, 6245 sayılı Harcırah Kanunu, Kamu Etiği ve Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri, Etkili ve Doğru E-posta Yazımı, Etkili ve Doğru İletişim, Elektronik Belge Yönetim Sistemleri (EBYS), 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun ve 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, Hizmet Takip Programı (HİTAP) Eğitimi, Uygulamalı Excel Eğitimi alarak eğitimlerini tamamladı.

İSTE’DE ADAY MEMUR EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI İSTE’DE ADAY MEMUR EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI İSTE’DE ADAY MEMUR EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI İSTE’DE ADAY MEMUR EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Önceki İçerikHaftasonu Arsuz ve İskenderun’da Elektriklerin Kesik Olacağı Yerler Açıklandı
Sonraki İçerikİskenderun İlçe Jandarma Komutanı Ferit Gül’den İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.