Hayat Boyu Öğrenme Yıl Sonu Sergisi

Arsuz Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerler tarafından ortaya çıkarılan eserler Hükümet Konağı bahçesinde sergilendi.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muammer ONAY, “Haşam boyu öğrenme Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en çok önemsediği konulardan bir tanesi. Toplumumuzun tüm kesimlerinin eğitimi önemli ancak eğitim sadece okulda yapılmıyor. Eğitim yediden yetmişe bütün yaş aralığında yapılıyor. Eğitim sadece okumak yazmak değildir. İnsanların her alanda devletin vatandaşlarına hizmet sunması vatandaşlarının ayağına hizmeti götürmesi sosyal devlet anlayışının ve devlet olmanın bir gereği. Bu alanda emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Halkoyunları ve tekvando öğrencilerinin düzenlediği gösterilerin ardından Kaymakam Musa SARI ve protokol üyeleri 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sonu yapılan çalışmaların sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
Kursiyerler tarafından el emeği göz nuru ile yapılan birbirinden güzel ve birbirinden renkli çalışmaların sergisini gezen Kaymakam SARI, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve protokol üyeleri kursiyerleri tebrik ederek başarılarının devamını dilediler .
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün organize ettiği ve Kaymakamlık Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen serginin açılışına Kaymakam Musa SARI, Garnizon Komutanı Yarbay Hasan ÖZKAN, Belediye Başkanı Asaf GÜVEN, İl Milli Eğitm Müdür Kemal KARAHAN, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Yıl Sonu Sergisi Hayat Boyu Öğrenme Yıl Sonu Sergisi Hayat Boyu Öğrenme Yıl Sonu Sergisi Hayat Boyu Öğrenme Yıl Sonu Sergisi Hayat Boyu Öğrenme Yıl Sonu Sergisi

Önceki İçerikDİYETİSYEN BÜŞRA SİPAHİOĞLU GELİŞİM’DE
Sonraki İçerikÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI; YOLBULAN’DA İŞLER YOLUNDA GÜNGÖR, “HER DAİM SAHADA İŞÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.