SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal Muhasebeciler Odasını Ziyaret Etti

“Sağlık Hizmetlerine Ulaşım Kolaylaştı”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hatay İl Müdürü Hamit Bal, her yıl 16-22 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik etkinlikleri kapsamında İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti.

İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından kapıda nezaketle karşılanan SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal, haftanın önemi ile ilgili bilgiler verdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hatay İl Müdürü Hamit Bal, Ziyarette, pandemi kuralları çerçevesinde işyerleri ve paydaş ziyaretleri yapılarak, sosyal medya ve basın yayın kuruluşları vasıtasıyla bir hafta boyunca sürekli gündem oluşturacak şekilde kamuoyunda sosyal güvenlik bilincini arttırmaya yönelik bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetler yaptıklarını söyledi.
SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal, konuşmasında Sosyal Güveliğin önemine vurgu yaparak; “Yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde sosyal güvenlik kapsamında olmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Sosyal Güvenlik Haftası etkinliklerimiz içerisinde kayıtlı çalışmanın önemi vurguluyoruz.
Sosyal güvenlik reformu kapsamında hayata geçirilen genel sağlık sigortası sayesinde toplumun %99’luk kesimi devlet güvencesi ile sağlık sigortasına sahip olmuş, sigortalı olarak çalışanların dışındakiler de cüzi bir prim ödemesi ile sağlıktan faydalanma imkanına kavuşmuşlardır.
Genel sağlık sigortasının bir diğer önemli kazanımı ise karşılanan sağlık hizmetlerinin kapsamının genişletilmesi olmuştur. Sosyal Güvenlik Kurumunun sağlık sigortası kapsamında hastanelere, eczanelere ve sigortalılara sunduğu hizmetler sayısızdır, özellikle pandemi döneminde sağlık hizmetlerine kolay ulaşmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.
Tüm personelimiz ile vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı arttırarak hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım ise, SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal ve tüm çalışanlarının haftasını kutladı.

SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal Muhasebeciler Odasını Ziyaret Etti SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal Muhasebeciler Odasını Ziyaret Etti SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal Muhasebeciler Odasını Ziyaret Etti

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.