Kadına Yönelik Şiddet Toplantısı Gerçekleşti

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in başkanlığında, “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın öncülüğünde başlatılan ve İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının ortak imzasıyla yürürlüğe giren, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” çerçevesinde icra edilen toplantı kapsamında; 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hükümleri göz önünde bulundurularak, paydaş kurumların yetkilileri tarafından kendi sorumluluk alanlarında yaptıkları çalışmalar analiz edilerek, katılımcıların görüş, öneri ve temennileri de alınmak suretiyle çözüm odaklı istişare de bulunuldu.

9 Nisan 2021 Cuma günü saat: 10.00’da Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Kaymakam İskender Yönden’in yanı sıra Cumhuriyet Savcısı Ebru Sarıoğlu Çevik, Baro Temsilcisi Av. Sevinç Çakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Belediye Başkan Yardımcısı Sema Günay, İlçe Müftüsü Osman Şekerci, İlçe Yazı İşleri Müdür Vekili Fatma Tunç, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Önder Sarı, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter, Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Vekili Yılmaz Balaman ve ilgili/yetkili görevliler katıldı.

Kadına Yönelik Şiddet Toplantısı Gerçekleşti

 

Önceki İçerikHBB MECLİSİ TOPLANDI
Sonraki İçerikHaftasonu Elektriklerin Kesik Olacağı Yerler Açıklandı