Hatay’da Yaşanan Kazalara Anında Müdahale

HBB itfaiye erleri, Antakya Güzelburç Mahallesi’ndeki bir binada çıkan yangına anında müdahale etti. Yangını büyümeden ve çevreye sıçramadan kontrol altına alan itfaiye ekipleri, binada bulunan 25 Suriyeli vatandaşı kurtararak sağlık ekiplerine teslim etti.
HBB itfaiye ekipleri aynı gün içinde Dörtyol Atatürk Parkı’nda yaralı haldeki yavru köpekler için görev başındaydı.
Yeni doğmuş yavru köpeklerin yaralı olduğu ihbarını alan HBB ekipleri, yavru köpekleri bulundukları yerden kurtararak barınak yetkililerine teslim etmek üzere itfaiye istasyonuna götürdü.
TRAFİK KAZALARINDAKİ YARALILAR KURTARILDI
Kahraman itfaiyeciler Belen ve Dörtyol’da yaşanan trafik kazalarına da kısa sürede müdahale etti.
Belen Kıcı mevkiinde yük kamyonu ile beton mikserinin çarpışması sonucu yaşanan kazada beton mikseri devrildi. İtfaiye erleri, ihbar üzerine sağlık ekipleri ile birlikte olay yerine intikal etti. İtfaiye ekiplerinin yardımıyla araçlardan çıkartılan yaralılar ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Dörtyol’dan Payas istikametine giden aracı kullanan şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana gelen trafik kazasına da ivedilikle müdahale etti.
Otomobilde bulunan 1 kişi kazanın şiddetiyle kabin içerisinde sıkışarak yaralandı. Yaralı sıkıştığı yerden HBB itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile çıkarıldı ve sağlık ekiplerine teslim edildi.

HBB ITFAIYESI HAYAT KURTARIYOR 1

HBB ITFAIYESI HAYAT KURTARIYOR 2

HBB ITFAIYESI HAYAT KURTARIYOR 3

HBB ITFAIYESI HAYAT KURTARIYOR 4

HBB ITFAIYESI HAYAT KURTARIYOR 5

HBB ITFAIYESI HAYAT KURTARIYOR 6

Önceki İçerikBakan Koca , En çok artan ve azalan illeri açıkladı
Sonraki İçerikArsuz Toprak Mahsulleri Ofisi Sosyal Tesisleri Halkın Kullanımına Açılıyor
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.