Cumhurbaşkanı Erdoğan : Küçük esnafa vergi muafiyeti müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik Reform Paketi’nin detaylarını açıkladı.

Pakette 850 bin esnafa yönelik vergi muafiyetinin yer aldığını söyleyen Erdoğan, Tek haneli enflasyonu hedeflediklerini ve kamuda taşıt alımına sınır getirileceğini kaydetti.

Aşı ve ilaç tüm ülkelerin kullanımına açılmazsa dünya istikrar kazanamayacak. Aşı ve ilaç, adil bir şekilde tüm ülkelerin kullanımına açılmadıkça, dünyanın zenginlerinin de huzur bulamayacağı, büyük ekonomilerin istikrar kazanamayacağı ortadadır.

KAMUDA TAŞIT ALIMINA SINIR GELİYOR

Kamuda taşıt alımı ve kiralanması, temsil ve ağırlama gibi harcama alanlarına sınırlamalar getiriyoruz. Kamu personeliyle ilgili iş ve işlemlerin tek bir idare tarafından yürütülmesini sağlıyoruz.

İsrafa kesinlikle tahammülümüz olmadığı için kamu idarelerinde tasarruf anlayışını yaygınlaştıracak önemli düzenlemeleri hayata geçiriyoruz.

KÜÇÜK ESNAFA VERGİ MUAFİYETİ

Reform paketimizde dar gelirli 850 bin dar gelirli küçük esnafımıza yönelik bir vergi muafiyeti de yer alıyor.

Kuaför, tesisatçı, tamirci, gibi esnafımızı gelir vergisinden muaf tutuyor, beyan yükümlülüklerini de kaldırıyoruz dedi.

 

Önceki İçerikHbb: “İşe Alım Yapıldığı” Haberleri İle İlgili açıklama Yayınladı
Sonraki İçerikPamuk Kreş Öğrencilerinden İstiklal Marşımızın 100. Yıl Dönümü Etkinliği
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.