Büyükelçi Crotor Başkan Savaş’ı Makamında Ziyaret Etti

CROTOR: MOLDOVA OLARAK HATAY EXPO’DA OLACAĞIZ

Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dmitri Crotor, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Görüşmede, Büyükelçi Dmitri Crotor, Türkiye ve Moldova arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini belirterek Hataylı iş insanlarının ülkesine yatırım yapmasını beklediklerini ifade etti.

Hatay’ın kültür, tarih, doğa ve gastronomi alanlarında oldukça zengin olduğunu ifade eden Başkan Savaş da konuşmasında, bu zenginliklerin tanıtılması amacıyla düzenlenen EXPO 21 hazırlıkları hakkında bilgiler verdi. Başkan Savaş’ın Moldova’yı da EXPO alanında görmek istediklerini belirtmesi üzerine Büyükelçi, mutlaka gastronomileri ile EXPO’da olacaklarını vurguladı.

Lütfü Savaş, Hatay’ın ev sahipliği yaptığı Aba Güreşi müsabakalarına Moldova güreşçilerinin de renk kattığını belirterek Crotor’a gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür etti.

hbb 3 1

hbb 4 1

hbb 1 2

hbb 2 2

Önceki İçerikİSKENDERUN’DA KONTROLLÜ NORMALLEŞME DENETİMİ
Sonraki İçerikBelediye Başkanı Fatih Tosyalı: “Maske, Mesafe Ve Hijyen Kurallarına Uyalım” “Hedefimiz Mavi, Hep Birlikte Başaracağız”
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.