İSTE’DE TEKNOFEST HEYECANI BAŞLADI

Önceki yıllarda çeşitli kategorilerde dereceler alarak önemli başarılar elde eden İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) bu yıl da iddialı projeler ile TEKNOFEST’e katılıyor. İSTE’nin yarışacağı kategorilerden biri ise Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları. Yarışlara Alternatif Enerjili Araçlar Topluluğu, elektromobil ve hidromobil kategorilerinde katılım gösterecek. Daha önce “takımlarımızın yanındayız” diyen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci topluluğu garajlarında ziyaret ederek araçların durumu ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.
İSTE’de tüm birimler arasında uyum ve işbirliğini sıklıkla vurgulayan Rektör Depci “Bu yıl yeni bir oluşuma gidilerek araçların danışmanlıklarını Doç. Dr. Süha Orçun Mert ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Demir’in yaptığı Alternatif Enerjili Araçlar Topluluğu altında birleştirildiğini” belirtirken üretilen bu sinerji ile başarıya ulaşılacağından emin olduğunu vurguladı. “Önceliğimiz elbette öğrencilerimizin sağlıkları. Çalışmalar, sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun biçimde sürdürülüyor” diyen İSTE Rektörü Depci sözlerini şöyle tamamladı “pandemi döneminde özveri göstererek çalışmalara katılan öğrencileri tebrik ediyor ve yarışmalarda başarılar diliyorum”.
Öğrenciler ise Rektör Depci’ye ziyaretinden ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak yarışlarda başarı sözü verdi.

2 4

3 5

4 4

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.