İskenderun Kaymakamı İskender Yönden REHAVETE KAPILMAYALIM

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Hatay Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilciliğini ziyaret etti.

Yaptığı konuşma da Covit -19 virüsü yayılımında ne yazık ki Hatay ama özellikle İskenderun risk alanı yüksek görülmektedir sözlerine dikkat çeken Yönden, salgın konusunda vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Herhangi bir rehavete kapılarak umursamazlık içerisine girersek salgın tekrar zirve yapabilir dedi.

Yönden, ‘’Bizler vatandaşlarımızın canının yanmasını, kimsenin hayatını kaybetmesini veya acı çekmesini istemiyoruz. Bu nedenle hep birlikte mücadelemize devam etmeliyiz, ne yazık ki salgın bitmiş değildir.’’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salgın yönetiminde dünya geneline kıyasla en iyi biçimde mücadele ettiğini vurgu yapan Kaymakam Yönden, bu nedenle şanslı olduğumuzu düşünüyorum dedi.

İskenderun esnafların zor durumunu düzeltmek adını Hıfzıssıhha kurulunda ilerleyen zaman içinde Cumartesi, yasağını kaldırma planımız var. Ancak hastalığın yayılımına göre karar vereceğiz sözlerine dikkat çekti.

Pandemi sürecinde yoğun çalıştıklarını ifade eden Yönden, devletimizin bize verdiği imkânlar dâhilinde yaşlılarımıza, hastalarımıza ve engelli vatandaşlarımıza yardımlarımız devam etmektedir. Ben inanıyorum ki birlikten kuvvet doğar, el ele verirsek üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur dedi.

Kaymakam Yönden, HGC üyeleri ile yaptığı sohbet sürecinde Yerel Basın’ın meşakkatli çalıştığını da ifade ederek ‘’Covid-19 Pandemi sürecinde Medya’nın görevi ve sorumlulukları iki kat daha artmıştır. Toplumun değerlerine sahip çıkan, insan sağlığını her şeyin üstünde tutarak haber yapan Basın Mensuplarına teşekkür ediyorum’’ dedi.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, HGC İskenderun Temsilciliği ziyaretinde, şube başkanı ve Asi Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Sabriye Sönmez, Tuğba Sönmez, Sonay Medya Hayati Sonay, Mega Medya Genel Koordinatörü Semir Yazıcı, Görüntü Gazetesi Muhabiri Zeki Kutlu katılım gösterdi.

Iskenderun Kaymakami Iskender Yonden

Önceki İçerikMilletvekili Tokdemir’den patates üreticileri hakkında soru önergesi
Sonraki İçerikHatay Büyükşehir Belediyesinden Suriyeli Terörist Açıklaması