Okullar Açılıyor

0
67
okullar ne zaman acilacak 2016 2017 egitim ogreti 2326031
okullar ne zaman acilacak 2016 2017 egitim ogreti 2326031

Yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor?

Milyonlarca öğrenci yüz yüze eğitim sürecini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Selçuk, 1 Mart’ta seyreltilmiş eğitime geçileceğini kaydederek, “Yüz yüze katılım, velilerin kararına bağlı olacak. Köy okulları ve anaokullarında ise 15 Şubat’ta tam eğitime geçilecek” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin yeniden başlamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınan yüz yüze eğitim kararı ile ilgili detaylara ilişkin bilgiler veren Ziya Selçuk, “15 Şubat Pazartesi günü ikinci yarıyıla başlıyoruz. Köylerimizde salgının hiç olmadığı ya da düşük seyrettiği görüldüğünden çocuklarımızın eğitiminin salgına bağlı olarak daha fazla aksamaması için köy okullarımızı tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz.” açıklamasında bulundu.

15 Şubat’ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik. 1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek.

Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir. 1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımızın tüm sınıf düzeyleriyle açılması kararını aldık. İlkokul öğrencilerimiz eğitimlerine yine seyreltilmiş şekilde haftanın iki günü devam edecekler. Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak.

okulllar aciliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + 11 =