Hatay’da Uyuşturucuyla Mücadele Devam Ediyor

0
72
operasyon 1
operasyon 1

Uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele etmek maksadıyla Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen faaliyetler kapsamında, Altınözü İlçe J.K.lığı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından yapılan istihbari faaliyet sonucunda 31 NR ….plakalı araç ile Kıyıgören Mahallesi mevkiindeki sınırdan uyuşturucu madde temin edileceği bilgisi alınmıştır.

Konuyla ilgili 30.01.2021 tarihinde Altınözü İlçe J.K.lığı, KOM Şb.Md.lüğü ve Öğle isimli uyuşturucu madde arama köpeği ile birlikte yapılan takip sonucunda sınır hattında tespit edilen ve takip edildiklerini anlayan şüpheli iki şahıs Suriye sınırından atılan ve içerisinde uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen 15.660 gr. kubar esrar maddesi ile 6 adet Xiaomi Redmi ve 1 adet Poco X3 marka cep telefonu bulunan çantaları almadan söz konusu araç ile kaçmışlardır.

Şüpheli şahısların yakalanması amacıyla yapılan takip sonucunda, 31 NR ….. plakalı araç olay yerine yaklaşık 300 metre mesafede terk edilmiş vaziyette bulunmuş, şüpheliler M.V. ve A.N. ise zeytin arazisi içerisinde yaya olarak kaçtıkları esnada yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir.

operasyon 1

operasyon 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + 3 =