YELOĞLU: “BÜYÜKŞEHİR AK PARTİ OLANA KADAR YOL GÜNDEMDEN KALKMAYACAK”

0
5
AK Parti Hatay Il Baskani Mehmet Yeloglu
AK Parti Hatay Il Baskani Mehmet Yeloglu

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu AK Parti’nin Hatay’da devlet yatırımlarına büyük önem verdiğini söylerken hemen her ilçeye bir hastane temelinin atıldığını söyledi. Yeloğlu konuşmasında, “Ben kimseyi kimseyle yarıştırmak istemiyorum ama herkes elinden geleni yapmıştır. Hatay’da gerçekten ihmal edilen konular var. İnşallah o ihmal edilen konularında üzerine gidilerek Hatay’ın her konuda vatandaşın refahına katkı vermek amacıyla AK Parti teşkilatı, Milletvekilleri ve AK Partili İlçe Belediyeler olarak Hatay için çalışmaya devam ediyoruz. Arsuz’da yapımına başlanacak Devlet Hastanesi, Belen’deki hastanelerin ihalesi yapılmış. Dörtyol ve Samandağ’da devlet hastaneleri başlamıştı inşallah onlarda kısa sürede bitecek. Hassa’da 50 yataklı devlet hastanesi yine olacak. Bu hastaneler kategorik olarak orada üst seviyeye çıkacak. Oraya uzman doktorlarımız gidecek. Bunun yanında 38 ambulans Hatay’a ulaştı. İskenderun devlet hastanesi şu an ihale aşamasında. Eski SSK Hastanesi denilen yerde şuan 90 ünitelik ağız diş sağlığı Hastanesi yapılacak. Payas ve Defne’de hastane yapılması da şuan gündemde. Defne Belediyesi’nden istenen yer belirlenince proje ve ihale çalışmaları yapılacak”
“BELEDİYE ŞEHRE NEFES ALDIRIRKEN, KAR AMACI GÜTMEMELİ”
“Vakıf İş Hanı yıkılma sürecinde. Orası yeşil alan oldu olmadı tartışmaları vardı. Aslında ona çok güzel bir alternatif bulunabilirdi. Vakıflara ait yerin yıkılıp, yeşil alana dönüşmesi sağlanabilir. Künefeciler Meydanı ve Kemalpaşa Caddesi arasında kalan bölgeye de alternatifler bulunabilir. Bunu söylerken insanların mağdur edilmeden çözümler bulunması gerekir. Şehre nefes aldırırken, Belediyenin kar etme amacı olmaması lazım ve vatandaşında belediyeye güvenmesi gerekir.” Şeklinde konuştu.
“BÜYÜKŞEHİR AK PARTİ OLANA KADAR YOL GÜNDEMDEN KALKMAYACAK”
Yeloğlu konuşmasında, “Geçtiğimiz dönemle ilgili belediye çalıştırmıyor tartışmaları vardı ama bizim için önemli olan halkımız ve şehrimiz. Şehrimize bir hizmet var ise biz muhalefetiz diye o hizmete engel olamayız. Biz akılcı projelerde her zaman destek oluyoruz. Kurtuluş Caddesi’ne borçlanma yetkisi sırf onun için verildi. O kadar bütçeden bu hizmetlere para ayırılmadığı ortada. Ben şehrimiz ve vatandaşımız adına üzülüyorum. Altyapı ve yollar gündemden hiç çıkmayacak gibi. AK Parti iktidar olana kadar bu sorun çözülmeyecek gibi duruyor. Keşke 7 yılda bu yollar yapılsaydı. Yolların önceliği olması gerektiğini söylediğim zaman başkan bey yolların 3’te birini yapıldığını söyledi. Her gittiğimiz yerde insanlar bizden yol istiyorlar. İçme suyumuz yok diyorlar.” Dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 − 1 =