Ergin’den, Çalışkan’a Taziye Ziyareti

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a taziye ziyaretinde konuşan Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin;

ERGİN: “BU TOPLUMUN DAYANIŞMASINI GÜÇLENDİRMEK GEREKİYOR”

ÇALIŞKAN: “SAYIN BAKAN’IN HATAY İÇİN BOŞLUĞU DOLDURULAMAMIŞTIR”

Hatay eski Milletvekili, eski Bakan, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Teşkilat Başkanı Sadullah Ergin, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a taziye ziyaretinde bulundu.

DEVA Partisi Hatay İl Başkanı Sabit Coşkun, Kurucu üyeleri ve teşkilat mensuplarının eşlik ettiği ziyarette bir konuşma yapan Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin,” Bu salgında maalesef çok can kayıpları, bir çok sevdiklerimizi yitirdik. Bunlardan biri de üzerimizde çok hakkı olan, geçmişte beraber çok mesai yaptığımız, bize ağabeylik yapan değerli büyüğümüz Süleyman Çalışkan’a Rabbim rahmet eylesin. Bu açıdan Necmettin Bey’e taziye ziyareti için geldik. Allah rahmet eylesin makamı mekanı cennet olsun inşallah” dedi.
BU TOPLUMUN DAYANIŞMASINI GÜÇLENDİRMEK GEREKİYOR
Ergin, konuşmasının devamında “Bu afetlerin yaşandığı bir dönemde toplumsal dayanışmayı artırmamız gerekiyor. Aradaki fiziki mesafeleri kastetmiyorum. Duygusal mesafeleri açmamak gerekiyor. Bu toplumun dayanışmasını direnme gücünü güçlendirmek gerekiyor. Selamı, sevgiyi, muhabbeti çoğaltmak, husumetleri-dargınlıkları azaltmak hepimize daha iyi gelecek.
Bu vesileyle pandemi şartlarında yapılabilecek kadarıyla taziye ziyareti için geldik. Necmettin Bey’e ve tüm yakınlarına baş sağlığı diliyorum, Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da, Sayın Bakan’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Böyle acılı günlerde yanımızda olmanız bizleri memnun etti. Rabbim bu vesileyle sizin de geçmişlerinize rahmetiyle muamele eylesin.

ÇALIŞKAN: “SAYIN BAKAN’IN HATAY İÇİN BOŞLUĞU DOLDURULAMAMIŞTIR”

Sn. Bakanımız hem ilimiz hem ülkemiz açısından önemli hizmetlerde bulunmuş bir şahsiyettir. Halen kendi boşluğu ne ilimizde ne ülkemizde doldurulmuş değildir. Bundan sonraki süreçte hizmetleri hayırla yad edilecektir. Bu vesileyle partisindeki yeni görevinde ve il teşkilatına da görevlerinde başarılar diliyoruz. Rabbim ülkemize Koronavirüs’ten arındığımız, birlik beraberlik ve huzur içerisinde yaşadığımız güzel günler nasip etsin” ifadelerini kullandı.

SADULLAH ERGIN NECMETTIN CALISKAN 2

SADULLAH ERGIN NECMETTIN CALISKAN 5

SADULLAH ERGIN NECMETTIN CALISKAN 7 1

Önceki İçerikMide Ağrınızın Sebebi Koronavirüs Olabilir!
Sonraki İçerikİTSO’nun Evsahipliğinde Sorumlu Emlak Danışmanı Eğitimi Verildi
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.