Arsuz Belediyesi’nden Vatandaşlara “Zeytin Ağacı”

Arsuz Belediyesi, Arsuz ’da yaşanan yangınlarda zarar gören vatandaşlara, hayırseverlerle birlikte ağaç fideleri dağıtmaya devam ediyor.
Arsuz Belediyesi, Arsuz da son dönemlerde yaşanan yangınlardan sonra, ağaçları yanan ve zarar gören vatandaşlara özellikle zeytin ağacı fidesi dağıtmaya devam ediyor. İlçede yaşanan yangınlardan sonra, etkilenen, evi, tarlası, ağacı, işyeri yanan vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “ Maalesef bundan birkaç ay önce yaşanan ve bizi derinden etkileyen bir yangın gerçekleşti. Bu yangından birçok mahallemiz etkilendi. Tabi işyeri, evi, tarlası ve ağaçları yanan, zarar gören birçok ailemiz ve vatandaşımız vardı. Bizler hem Arsuz hem de Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa, imkânlarımız doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tabiki bunun yanında dostlarımız, iş insanlarımız, başka illerin Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri, STK’lar ve binlerce insanımız bizleri arayarak, buraya da gelerek bizlere destek olmak istediklerini belirttiler. Onlar da özellikle ağaç bağışında bulundular. Bizlere ulaştırdıkları özellikle zeytin, ceviz, çam ve daha birçok ağacı vatandaşlarımızın ihtiyacı kadar dağıtmaya çalışıyoruz. Bunun için belediyemizde özel bir ekip kurarak bu vatandaşlara bu ağaçları, yardımları ulaştırmaya çalışıyoruz. Ben emeği geçen herkese ama herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yine aynı azim ve kararlılıkla bu çalışmalara devam edeceğiz,” ifadelerini kullandı.

arsuz

Önceki İçerikToplu İş sözleşme görüşmesi birinci oturumu gerçekleşti
Sonraki İçerikDünyanın en Geç ve İskenderun FK Eski Başkanının Covid-19 test sonucu pozitif çıktı
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.