“Safe Job, Safe Future” Proje Sözleşmesi İmzalandı

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında hazırlamış olduğu 178.000,00 € bütçeli “Safe Job, Safe Future” isimli projesi kabul edilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile proje sözleşmesi imzalanmıştır. Proje Eş-başvuru sahipleri İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Özçelik-iş Sendikası olmakla birlikte; proje kapsamında belirlenen işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri; okul öğretmenleri ve işletme yetkililerinin de aralarında bulunacağı 16 kişi ile yurtdışı teknik inceleme ziyareti; İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulacak olan laboratuvar ile Hatay’da bulunan meslek liselerinde iş hijyeni ölçüm, test ve analizleri yapılacaktır. Proje sonunda “İSG Kültürü” konulu el kitapçığı ve dijital içerik hazırlanarak ilgili paydaşlara ulaştırılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü desteği ile akreditasyonu gerçekleştirilecek olan iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı Bakanlığımızın bölgedeki ilk ve tek iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı olacaktır. Proje sonrası süreçte de Hatay başta olmak üzere Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde faaliyetini sürdürecek, Bakanlığımız adına iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında çalışma ortamındaki kişisel maruziyetler ile çalışma ortamına yönelik fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm, test ve analizini gerçekleştirmeye devam edecektir.

“Safe Job, Safe Future” Proje Sözleşmesi İmzalandı “Safe Job, Safe Future” Proje Sözleşmesi İmzalandı “Safe Job, Safe Future” Proje Sözleşmesi İmzalandı “Safe Job, Safe Future” Proje Sözleşmesi İmzalandı

Önceki İçerikYeni Yıl Genelgesi Belli Oldu
Sonraki İçerikUzm. Dr. Nilay Kılıç Çınar Gelişim’de
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.