Belen Belediyesinden “Yabancı Dil Protokolü”

1
26
belen belediyesi 2
belen belediyesi 2

Küreselleşen dünyada her geçen gün önem arz eden Yabancı Dil Eğitimi, çağımızın olmazsa olmazlarından birisi. Gençlerin geleceğe donanımlı bir şeklide hazırlanması düşüncesinden yola çıkan Belen Belediyesi, yabancı dil eğitimi almak isteyenlere ED HOME ile Yabancı Dil Eğitiminin kapılarını aralıyor. Belen Belediyesi ile ED HOME ortak karara vararak dil öğrenmek isteyenlere İlçe vatandaşlarına % 20 indirim yapılmasını öngören protokol kararını imzaladı.
ED HOME Sahibi Emrah Ergen ve Belediye Başkan Vekili Mesut Bozkurt tarafından atılan imzaların ardından yapılan bilgilendirmede, günümüz dünyasında daha yetkin ve özgüven sahibi bireyler yetiştirmek, sosyal çevreyi genişletmek ve daha renkli bir yaşam için kaliteli hizmet vermeye hazır olduklarını dile getiren Emrah Ergen; “ED HOME Yurtdışı Danışmanlık ekibi, YDS-FOEFL-IELTS HAZIRLIK, GENEL İNGİLİZCE, ÜCRETSİZ DENEME DERSLERİ ile yaratıcılık, işbirliği, kritik düşünme, iletişime de katkı sunduklarını, işimizin merkezinde ve eğitimlerimizin özünde, öğrencilerimizi toplum için daha aktif, başarılı ve toplumun gelişmesine katkıda bulunan bireyler olabilmesi yatıyor. ED HOME ile 21. yüzyıla daha güvenli başlamak isteyenlere kapışlarını aralayacaktır. Belen ilçemizde böylesine bir protokol imzalamanın başarıya koşan bireyler yetiştireceğini” ifade etti.
Belediye Başkan Vekili Mesut Bozkurt ise yaptığı açıklamada, “Eğitim camiası pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçiyor, inşallah bir an önce yüz yüze eğitime geçerek eğitimler kaldığı yerden devam eder, yabancı dil eğitimi de bu süreçte en belirleyici kriter, yeni bir dil demek dünyanın kapılarını tekrar aralamak demek, bizlerde bir nebze de olsa öğrencilerimizin ve velilerimizin eğitimlerine katkıda sunmak adına indirim protokolümüzü imzaladık. Hayırlı uğurlu olsun”. İfadelerini kullandı.

Belen Belediyesinden “Yabancı Dil Protokolü” Belen Belediyesinden “Yabancı Dil Protokolü”

1 YORUM

 1. Haberin başlangıcını okuduğumda çok güzel bir haber diye düşündüm.
  Belen Belediyesi yabancı dil eğitimine önem veriyor, halkına yabancı dil eğitimi sunacak sandım!
  Yazıyı okuyunca bir pazarlama/reklam girişimi olduğunu anladım.
  %20 tenzilat !!!
  Böyle bir reklam için bu tenzilatı herkes verir. Maalesef bu cazip bir faaliyet değil.
  Belediye isterse kendine ait olan veya kurumsal bazı binaları kullanarak (haftasonu kapalı olan okullar v.s.) orada gönüllü öğretmenlerle halkına tamamen ücretsiz İngilizce dersleri düzenleyebilir. Evet bunu yapmak mümkün.
  Biz Hollanda’da İngilizce bilmeyen yaşlılara bunu yapıyoruz. Gençler için Hollanda’da gerekli değil çünkü bütün gençler okulda iyi öğrendikleri için İngilizce biliyor.

  Emekli olan, boş zamanı olanlar az değil. Gönüllülük çerçevesinde bir çok ücretsiz edükatif kurslar düzenlenebilir. Belediyenin öncülük yapması gerekecektir mutlaka.
  Başarılar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven + ten =