25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Her kadın bir çiçektir. Kadına en az çiçek kadar değer verebilen ise o mukaddes çiçeğin güzide bir bahçesidir.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in başkanlığında, İskenderun Belediye Başkanlığı ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ve koordinasyonuyla “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” kapsamında özel bir etkinlik gerçekleştirildi.

25 Kasım 2020 Çarşamba günü kent genelinde icra edilen programa; Kaymakam İskender Yönden’in yanı sıra Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı ve Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı SG Kıdemli Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İskenderun Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Yılmaz Balaman, Emniyet Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü’nün personelleri katıldı.

Program kapsamında; Kentin çeşitli yerlerinde hanımefendilere karanfil takdim edilerek, Aile İçi Şiddet, Kadına Şiddet, Ayrımcılık ve İstismar konularına bir kez daha dikkat çekilmiş olup, bu manada kadınlarımızın toplumsal yaşamımızın yanı sıra devlet / millet yapımızın odağında yer aldığına ilişkin farkındalık yaratılması sağlandı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Önceki İçerikPamuk Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
Sonraki İçerikST SİMON OTEL SEÇKİN MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.