Hbb Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 12 Ekim Pazartesi günü saat 15.00’da HBB Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen meclis toplantısında,
• Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Hatay Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılı gelir tarifesi teklifinin görüşülmesi Tarife Komisyonuna havale edildi.
• Zabıta Dairesi Başkanlığının; Memur Personellerine 2021 Mali Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunun K Cetvelinin 3. Fazla Çalışma Ücreti, (B) Aylık Maktu Fazla Çalışma Ücreti fıkrasında tespit edilecek olan aylık maktu fazla çalışma ücretinin 01.01.2021 tarihinden geçerli olmak üzere üst sınırdan ödenmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.
• İtfaiye Dairesi Başkanlığının; Memur Personellerine 2021 Mali Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun K Cetvelinin 3.Fazla Çalışma Ücreti, (B) Aylık Maktu Fazla Çalışma Ücreti fırkasında tespit dilecek olan aylık maktu fazla çalışma ücretinin 01.01.2021 tarihinden geçerli olmak üzere üst sınırdan ödenmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Ermenistan’ın Azerbaycan’a gerçekleştirdiği saldırıları mecliste kınayan Başkan Savaş, “ Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi olarak uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde halkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği savunmayız destekliyoruz. 30 yıla yakın süredir Yukarı Karabağ, Ermenistan’ın işgali altındadır. Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptığı son saldırıların başka hedefler içerdiği apaçık ortadadır. Ermenistan’ın yaptığı saldırıları kardeş ülkemiz Azerbaycan adına asla kabul etmiyoruz. Tüm Türkiye ve ilimiz Hatay Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındadır. Sevinçleri sevincimiz, kederleri kederimizdir. Merhum Bahtiyar Vahapzade’nin de ifade ettiği gibi “Bir ananın iki oğlu, bir ağacın iki kol, o da ulu bu da ulu, Azerbaycan –Türkiye. Birdir bizim her halimiz, sevincimiz, melalimiz. Bayraklarda hilalimiz Azerbaycan-Türkiye…” Bu vesileyle Hatay Büyükşehir Belediye Meclisimizdeki siyasi partiler olarak, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa ve can Azerbaycan’a başsağlığı dilerken, milletimizin dayanışma iradesini bir kez daha güçlü bir şekilde vurguluyoruz” dedi.
Bir sonraki meclis toplantısına 12 Kasım Perşembe günü saat 14.00’a yapılmasına karar verildi.

Hbb Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Önceki İçerikArsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven,doğal yaşamı etkileyecek her türlü duruma karşıyız
Sonraki İçerikİskenderun’un Bir Çok Mahallesinde Elektrik Kesintisi Var
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.