Hatsu’dan Önemli Açıklama

0
53
duyurumetni
duyurumetni

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hassa-Kırıkhan yolu üzerindeki Kırıkhan Sanayi kavşağında Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile ilgili sosyal medya ve bazı basın-yayın organlarında gündem olan konulara açıklık getirdi.

Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nün Hassa-Kırıkhan yolu üzerindeki Kırıkhan Sanayi kavşağında yaptığı toprak işleri, üst yapı işleri sırasında tespit ettiği içme suyu terfi hattının deplase edilmesi talebine yanıt veren HATSU Gene Müdürlüğü, yapılan inceleme neticesinde Kırıkhan ilçesinin yüzde 80’ine içme suyu ileten hattın deplase edilebilmesi için minimum 3 gün kesintinin yapılacağı ve hatların toparlanma süreciyle birlikte Kırıkhan’da 13 güne yakın kesintinin yaşanabileceğine dikkat çekti.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından pandemi sürecinde talep edilen bu deplase çalışmasının yapılması durumunda su kesintilerinin vatandaşı ciddi sıkıntılar yaşatacağının altını çizen Genel Müdürlük, söz konusu hattın, su kullanımının daha az olduğu ve su kesintisi yapıldığında vatandaşın mağduriyetinin minimize edilmesi amacıyla en erken Ekim-Kasım ayları içerisinde deplase edilmesinin uygun olacağını belirtti.

Bazı sosyal medya sayfalarında paylaşılan yazılara da açıklık getiren HATSU Genel Müdürlüğü, Kırıkhan Sanayi Kavşağı’nda HATSU’nun yaptığı herhangi bir büz boru yapım işinin ve bir ihale işinin mevcut olmadığını; söz konusu toprak ve kavşak işlerinin Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldığına vurgu yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + 9 =